تسنيم/ نايب رئيس مجلس اعلاي اسلامي شيعيان لبنان در اشاره به تلاش‌ها براي تمديد ماموريت نيروهاي سازمان ملل در اين کشور(موسوم به يونيفل) تصريح کرد: فقط ملت، انسجام داخلي و مقاومت است که از لبنان حمايت مي‌کند.

به گزارش العهد، شيخ علي الخطيب، نايب رئيس مجلس اعلاي اسلامي شيعيان لبنان در سخناني که در صفحه اين مجلس در فيسبوک منتشر شد تاکيد کرد : بحران هاي مکرري که در ساختار سياسي لبنان شاهد آن هستيم بارها منجر به درگيري و جنگ هاي داخلي شد، بحران هايي که خرابي، گرسنگي، مرگ و آوارگي را براي خانواده ها و يتيمي و بي سرپرستي را براي خانواده ها به همراه آورد.
وي هشدار داد شرايط نشان مي دهد که در حال بازگشت به همان نقطه هستيم از اين رو بايد به دنبال پايان دادن به اين بحران ملي باشيم بحراني که از وجدان طبقه سلطه گري که پول ، اقتصاد ، سياست و رسانه را در قبضه خود گرفته نشات مي گيرد.
شيخ علي الخطيب  اظهار داشت وقتي ما خواهان اصلاحات مي شويم و زماني که از فساد انتقاد مي کنيم برخي از سازهاي ناکوک از ما انتقاد کرده و مي خواهند که در سياست دخالت نکنيم ، ما در سياست به معنايي که آنها به آن مي پردازند يعني سياست مکر و گمراه سازي و فريب مردم دخالت نمي کنيم.
وي در پايان با محکوميت شديد تجاوز رژيم صهيونيستي به برخي از روستاهاي مرزي جنوب لبنان در مناطق "ميس الجبل ، حولا و عيترون" تاکيد کرد اين تجاوزات در مقابل چشم جهانيان به وقوع پيوست، همان گونه که در چند دهه گذشته نيز چنين بوده و در سايه سکوت سازمان ملل متحد صورت مي گرفت.
الخطيب با اشاره به تلاش هاي انجام شده براي تمديد ماموريت نيروهاي حافظ صلح سازمان ملل در لبنان تاکيد کرد : ما مخالف تمديد ماموريت نيروهاي سازمان ملل در جنوب لبنان نيستيم ، اما اين نيروها هيچگاه از لبنان ، جنوب لبنان و روستاهايش دفاع نکرده است بلکه اين ملت لبنان ، انسجام داخلي و مقاومت همواره آماده دفاع آن است که از لبناني ها حمايت کرده و بارها  آن را ثابت کرده است.‎

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar