ايسنا/ تعدادي از فعالان در شبکه هاي اجتماعي هشتگي را راه اندازي کرده و از ارتش مصر خواستند براي برکناري رئيس جمهوري اين کشور به دليل تشديد بحران ها وارد عمل شوند.

به گزارش عربي ۲۱، برخي از فعالان سياسي و حقوق بشري مصر با راه اندازي هشتگ "سيسي خائن است، ارتش ما کجاست؟" از ارتش خواستند وارد عمل شده و از رهبري فرمان برداري نکنند. آنها رهبري را به خيانت و دست داشتن در نابساماني اوضاع کشور متهم کردند.

فعالان از طريق اين هشتگ بحران هايي که سيسي به بار آورده، برشمرده و او را به خيانت متهم کردند. آنها با انتشار اظهارات سيسي از جمله موضوع واگذاري دو جزيره تيران و صنافير به نفع عربستان او را "خائن" خواندند.

اين فعالان گفتند، علاوه بر بي توجهي دولت به حقوق مصر در مورد رود نيل و دادن اجاره به اتيوپي براي ساخت سد النهضه، حقوق مصر در بخش گاز در مديترانه شرقي به نفع قبرس و يونان و رژيم صهيونيستي به هدر رفته است.

آنها مي گويند، سيسي عامدانه ارتش مصر را وارد درگيري‌هاي خارجي کرده است در حالي که منافع هيچ کشوري به اين ارتش مربوط نمي شود. مانند تهديد به مداخله نظامي در ليبي براي حمايت از خليفه حفتر، فرمانده نيروهاي شورشي موسوم به ارتش ملي در جنگ با دولت وفاق ملي ليبي.

برخي ديگر از اين فعالان مي گويند، سيسي ارتش را در فعاليت اقتصادي براي رقابت با بخش خصوصي وارد مي کند. همچنين با انجام اصلاحات در قانون اساسي که موجب مي شود ارتش با بحران هاي سياسي داخلي و خارجي هم مقابله کند، ارتش را وارد حوزه سياست نيز کرده است.

فعالان همچنين از شکاف اجتماعي و نقض بي شمار حقوق بشر که در اثر تشديد قدرت امنيتي که توسط سيسي و کودتاچيان ايجاد شده، شکايت داشتند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar