ميزان/ همه گيري ويروس کرونا مردم آمريکا و زندگي آنها را تحت تاثير قرار داده که بر اساس تحقيقات تاثير اين ويروس بر بي خانمان‌ها بيشتر است.

ويروس کوويد-۱۹ تاثير بسياري در آمريکاي شمالي يعني آمريکا و کانادا داشته است و اين وضعيت روز به روز شرايط را براي بي خانمان‌ها وخيم‌تر مي‌کند.
به گزارش «ريسرچ گيت»، افراد بي خانمان معمولا در محيط‌ هايي زندگي مي‌کنند که منجر به همه گيري بيماري مي‌شود.
افراد بي خانمان بسيار تاثير پذير و به شکل خطرناکي در معرض ويروس کرونا هستند؛ سلامتي جسمي و رواني اين افراد سريعتر از ديگران دچار مشکل مي‌شود.
مرگ و مير ناشي از عوامل مختلف، در ميان بي خانمان‌هاي زير ۶۵ سال در آمريکا، ۵ تا ۱۰ برابر بيشتر از افرادي است که صاحب خانه هستند؛ همچنين کوويد-۱۹ بر ميزان مرگ اين افراد تاثير دارد.
اين افراد همچنين درآمد کافي نداشته و به امکانات بهداشتي دسترسي ندارند از همين جهت بيش از سايرين در معرض ابتلا به بيماري کوويد-۱۹ هستند؛ اين گونه مشکلات در سال جديد ميلادي به دليل شيوع ويروس کرونا به مراتب افزايش مي‎يابد.
همچنين افراد بي خانمان بيشتر از ديگران عامل انتقال ويروس کرونا به ديگران هستند.
برخي شهر‌هاي بزرگ آمريکا که داراي جمعيت بي خانمان بيشتري هستند مانند سان فرانسيسکو، مشکلات بيشتري در رهگيري و ارائه راهکار‌ها براي مقابله با ويروس کرونا دارند.
مطالعات نشان مي‌دهد که شهر‌هاي بزرگ آمريکا که جمعيت زيادي از افراد بي خانمان در آن ساکن هستند، درصورتي که مقام‎هاي آمريکا تدابيري مناسب اتخاذ نکنند، همچنان با مشکلات ناشي از شيوع ويروس کرونا روبرو خواهند بود.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar