تسنيم/ جنگنده‌هاي روسي ديروز يک فروند بمب افکن «ب-۵۲» آمريکا را بر فراز درياي سياه، شناسايي و رهگيري کردند.

به گزارش اسپوتنيک، وزارت دفاع روسيه در بيانيه‌اي اعلام کرد که دو جنگنده سوخو 27 روسيه ديروز، جمعه يک فروند بمب افکن «ب-52» آمريکا را بر فراز درياي سياه رهگيري کرد.

در ادامه بيانيه وزارت دفاع روسيه آمده که دو جنگنده روسي ضمن رعايت فاصله امن، براي شناسايي هدف هوايي (بمب افکن آمريکايي «ب-52») به آن نزديک شدند.

روز جمعه نيز جنگنده روسي سوخو 27 پس از قرار گرفتن در يک فاصله امن با هواپيماي آمريکا از نوع «RC-135»، اين هواپيماي جاسوسي را مجبور کرد تا درياي سياه را ترک کند.

اين نخستين بار نيست که جنگنده‌هاي روسي طي هفته گذشته مجبور به رهگيري هواپيماهاي آمريکايي و فراري دادن بمب افکن‌ها و جنگنده‌هاي ايالات متحده در درياي سياه مي‌شوند.

وزارت دفاع روسيه در مرداد ماه گذشته نيز در بيانيه‌اي اعلام کرد که جنگنده «سوخو 27»، يک فروند هواپيماي جاسوسي آمريکا را که در حال پرواز بر فراز درياي سياه بود، رهگيري کرد.

وزارتخانه مزبور اضافه کرد، جنگنده سوخو 27 در تاريخ 31 جولاي هواپيماي جاسوسي آمريکا را رهگيري کرده و آن را از مرزهاي روسيه دور کرد.اين رويداد در حريم هوايي بين المللي و بر فراز آب‌هاي درياي سياه صورت گرفت.

در تاريخ 15 جولاي (25 تير ماه) يک هواپيماي بدون سرنشين شناسايي «RQ-4A Global Hawk » نيروي هوايي ايالات متحده ساعت‌هاي زيادي ( به مدت نه ساعت) در نزديکي حريم هوايي روسيه در منطقه درياي سياه، قفقاز (در نزديکي مرزهاي آبخازيا، اوستياي جنوبي، ارمنستان و آذربايجان و همچنين مرزهاي روسيه با منطقه دونباس در خاک اوکراين، پرواز کرده بود.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar