ايسنا/ رئيس جمهوري فرانسه نسبت به وقوع جنگ داخلي در لبنان در صورت عدم کمک به اين کشور هشدار داد.

به گزارش خبرگزاري فرانسه، امانوئل ماکرون، رئيس جمهوري فرانسه گفت: اگر لبنان را در منطقه رها کنيم و آن را به نوعي در اختيار قدرت‌هاي "فاسد" منطقه‌اي بگذاريم، جنگ داخلي درخواهد گرفت و اين موجب نابودي هويت لبنان خواهد شد.

ماکرون گفت، "محدوديت‌هاي اعمال شده توسط نظام طايفه‌اي و منافع مربوطه" منجر به وضعيتي در لبنان مي‌شود که تقريباً هيچ تغيير جديد سياسي در آن وجود ندارد و اجراي اصلاحات را تقريباً غيرممکن مي‌سازد.

وي با اشاره به رويکرد "مطالبه بدون مداخله" به اصلاحاتي که بايد اجرايي شوند، اشاره کرد که آن تصويب قانون مبارزه با فساد، اصلاح قراردادهاي کلي، اصلاح بخش انرژي و سيستم بانکي است.

رئيس جمهوري فرانسه هشدار داد: در صورتيکه اين اقدام را انجام ندهيم اقتصاد لبنان فرو خواهد پاشيد و تنها قرباني لبناني‌ها خواهند بود که نمي‌توانند در تبعيد باشند.

در همين زمينه، يک مقام رياست جمهوري فرانسه گفت، ماکرون طي روزهاي آتي به بيروت سفر مي‌کند تا سياستمداران لبناني را تحت فشار قرار دهد تا دولتي را تشکيل دهند که مي‌تواند اصلاحات فوري انجام دهد.

اين مقام مسؤول پيش از سفر ماکرون به بيروت در روزهاي دوشنبه و سه‌شنبه به خبرنگاران گفت: رئيس جمهوري گفته که از اين کار منصرف نمي‌شود و با خود عهد کرده اقدامات ضروري را انجام داده و فشارهاي لازم براي اجراي اين برنامه را اعمال کند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar