ايسنا/ رسانه‌هاي رژيم صهيونيستي گزارش دادند، تل‌آويو به جنبش مقاومت اسلامي (حماس) پيشنهاد کمک به مقابله با ويروس کرونا در غزه در ازاي توقف به پرواز درآوردن بالون‌هاي حامل مواد آتش‌زا و شليک موشک‌ها را داده است.

سايت شبکه خبري روسيا اليوم به نقل از شبکه ۱۳ تلويزيون رژيم صهيونيستي در گزارشي مدعي شد، جنبش حماس نسبت به شيوع ويروس کرونا در نوار غزه نگران است و بدون کمک خارجي نمي‌تواند از دست اين ويروس رهايي يابد و آن را مهار کند.

اين شبکه عبري‌زبان همچنين ادعا کرد، دولت اسرائيل از طريق ميانجيگران به جنبش حماس اطلاع داده که تل‌آويو آماده ارائه هرگونه کمک لازم به حماس است اما در مقابل اين جنبش بايد مانع از پرواز درآوردن بالون‌هاي حامل مواد آتش‌زا شده و شليک موشک‌ها به سمت شهرک‌هاي صهيونيست‌نشين را متوقف کند.

بالون‌هاي حامل مواد آتش‌زا در هفته‌هاي اخير منجر به وقوع آتش‌سوزي در داخل اراضي اشغالي شده است به طوري که مقامات اسرائيلي ۲۴ مورد آتش‌سوزي تنها در روز جمعه در جنوب اراضي اشغالي به ثبت رساندند.

دولت اسرائيل نيز حملات هوايي متعددي را به مناطقي در غزه در واکنش به شليک موشک‌ها و به پرواز درآوردن بالون‌هاي حامل مواد آتش‌زا انجام داده است.

پيشتر بنيامين نتانياهو، نخست وزير رژيم صهيونيستي به جنبش حماس و جهاد اسلامي هشدار داده بود که تل‌آويو احتمال دارد سياست ترور رهبران اين دو جنبش را از سر بگيرد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar