فارس/ به دنبال سقوط يک فروند بالگرد نظامي «بلک هاوک» ارتش آمريکا در جزيره «سن کلمنت» ايالت کاليفرنيا، دو نظامي آمريکايي کشته و سه تن ديگر زخمي شدند.

فرماندهي عمليات ويژه ارتش آمريکا امروز (شنبه) در بيانيه‌اي اعلام کرد که دو نظامي اين کشور در سقوط يک فروند بالگرد نظامي «بلک‌ هاوک» در جزيره «سن کلمنت» ايالت کاليفرنيا جان خود را از دست دادند و سه نظامي ديگر نيز زخمي شدند.  

بنا به گفته يکي از مقام‌هاي وزارت دفاع آمريکا، حادثه فوق اواخر روز پنجشنبه هفته گذشته به وقت محلي به وقوع پيوسته است.

پايگاه اطلاع‌رساني «سن ديه‌گو يونيون تريبيون»، فرماندهي عمليات ويژه ارتش آمريکا در بيانيه‌اي بدون ارائه هرگونه جزئيات بيشتر اعلام کرد که حادثه فوق در حومه «کلرادو» به وقوع پيوسته است.

«جي اليس ون پول» يکي از سخنگويان ارتش آمريکا در يک پيام ايميلي در خصوص اين حادثه گفت: «در اين نقطه از زمان چيزي فراتر از بيانيه‌ ارائه شده را فاش نمي‌کنيم. ما همچنان در فرايند اطلاع‌رساني به خانواده‌ها هستيم و تا زمان تکميل اين فرايند، اطلاعات بيشتري فاش نخواهيم کرد».

بعد از بيانيه فرماندهي عمليات ويژه ارتش آمريکا، يکي از مقام هاي وزارت دفاع آمريکا در اين خصوص به سن ديه‌گو يونيون تريبيون گفت که حادثه فوق در جزيره سن کلمنت واقع در ۷۰ مايلي غرب سن ديه‌گو و منطقه تحت کنترل نيروي دريايي ايالات متحده به وقوع پيوسته است.

جزيره فوق داراي يک فرودگاه و يک مرکز آموزش است که يگان‌هاي عمليات ويژه ارتش آمريکا از آن استفاده مي‌کنند و تحت کنترل فرماندهي پايگاه دريايي کرونادو است.

ارتش آمريکا در بيانيه‌اي اعلام کرد که نظاميان آمريکايي در بالگرد حادثه‌ ديده در حال انجام عمليات‌هاي آموزشي روزانه خود در حومه کلرادو ايالت کاليفرنيا بودند که اين حادثه به وقوع پيوست.

اواخر ماه ژوئيه، هشت تفنگدار درايي و يک ملوان آمريکايي پس از غرق شدن يک خودروي آبي خاکي در حدود يکهزار و 500 متري امتداد ساحل جزيره سن کلمنت جان خود را از دست دادند.

بالگردهاي بلک هاوک (UH-۶۰) اواخر دهه ۱۹۷۰ وارد ارتش آمريکا شد اما طي سالهاي اخير، به روز رساني شده است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar