تسنيم/ رئيس جمهوري بلاروس هشدار داد: کشورهايي که تحريم‌هايي را عليه مقامات مينسک اعمال کنند، با تحريم‌هاي اين کشور، از جمله جلوگيري از استفاده از خاک اين کشور براي تردد به سمت روسيه و چين، روبرو خواهند شد.

به گزارش خبرگزاري «اينترفکس»، "الکساندر لوکاشنکو" رئيس جمهوري بلاروس روز جمعه در نشستي تهديد کرد که به کشورهايي که مقامات مينسک را تحريم مي‌کنند، پاسخ خواهد داد.

لوکاشنکو گفت: «اکنون ما به آنها نشان خواهيم داد که تحريم چيست. اگر آنها (لهستاني ها و ليتوانيايي‌ها) هنوز از طريق خاک ما به گشت و گذار در چين و روسيه مي‌پردازند، اگر اکنون آنها از طريق درياي بالتيک يا درياي سياه پرواز مي‌کنند تا با روسيه و ساير کشورهاي منطقه تجارت کنند. و درباره محصولات تحريمي، حتي خواب آن را نخواهند ديد. ما به آنها نشان خواهيم داد که تحريم يعني چه. آنها فعلا مست شده و فراموش کرده‌اند که بلاروس چه کشوري است.»

به گفته لوکاشنکو، بلاروس قبلاً هم با تحريم‌هاي غربي‌ها روبرو بوده و اکنون نيز قادر خواهد بود بر مشکلات جديد هم غلبه کند.

رئيس جمهوري بلاروس يادآور شد که وي قبلاً دولت را مأمور کرده تا پيشنهاداتي در خصوص ممانعت از کليه راه‌هاي تجاري از بنادر ليتواني به ساير کشورها ارائه دهد. وي افزود: «بدين ترتيب خواهيم ديد که آنها بعد از آن چگونه زندگي خواهند کرد. 30 درصد بودجه ليتوانيايي توسط ترافيک حمل و نقل کالاهاي ما از طريق خام ليتواني تأمين مي شود. جز اين چه مي‌خواهند؟»

لازم به يادآوري است که وزراي خارجه کشورهاي عضو اتحاديه اروپا روز جمعه در نشستي در برلين، با تحريم 20 مقام بلندپايه دولت بلاروس به اتهام تقلب در انتخابات و سرکوب مخالفان موافقت کردند. در اين خصوص که لوکاشنکو، جزو اين فهرست باشد يا نه، بين اعضاي اتحاديه اروپا، هنوز اختلاف نظر است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar