باشگاه خبرنگاران/ حکومت امارات در ادامه خوش خدمتي به اشغالگران قدس و فلسطين، قانون تحريم رژيم اشغالگر را لغو کرد.
 
حاکم ابوظبي روز شنبه حکم لغو قانون تحريم رژيم صهيونيستي را به منظور تسهيل در برقراري روابط تجاري و مالي ميان دو طرف را صادر کرد. رسانه‌هاي امارات هدف خليفه بن زايد آل نهيان از صدور حکم لغو تحريم‌هاي رژيم صهيونيستي را حمايت از همکاري‌هاي دو جانبه عنوان کردند.

بنا به اعلام خبرگزاري داخلي امارات، اين کشور در راستاي پايبندي به توافق سازش با رژيم صهيونيستي، قانون تحريم اين رژيم را لغو کرد.

همچنين در راستاي عادي‌سازي روابط ميان رژيم اشغالگر و امارات متحده عربي، نخستين پرواز مستقيم «شرکت العال» از فرودگاه «بن گوريون» در تل‌آويو به مقصد ابوظبي، پايتخت امارات، هفته آينده دو‌شنبه (دهم شهريور) انجام خواهد شد.

بر اساس توافقي که بين امارات و رژيم صهيونيستي با وساطت آمريکا حاصل شده، ابوظبي به عادي‌سازي روابط با رژيم اشغالگر قدس تن داد. احداث سفارتخانه و گسترش روابط امنيتي، اقتصادي و سياسي از جمله مواردي است که در چارچوب تفاهم اخير بر روي آن تمرکز شده است.

سران صهيونيستي و آمريکايي ابراز اميدواري کردند در پي توافق امارات، ساير کشور‌هاي عربي و اسلامي نيز از ابوظبي الگوبرداري کنند و در راستاي عادي‌سازي رابطه با اسرائيل اقدام کنند. صهيونيست‌ها مدعي شدند بحرين، عربستان، عمان و سودان از جمله کشور‌هايي هستند که احتمالا اقدام به عادي‌سازي رابطه با تل‌آويو کنند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar