فارس/ در پي استعفاي نخست‌وزير پيشين ژاپن از سمت خود، رسانه‌‌هاي خبري محتمل‌ترين گزينه براي جايگزيني را «يوشي‌هيده سوگا» معرفي کرده‌اند.

در پي استعفاي «آبه شينزو»، نخست‌وزير پيشين ژاپن، خبر‌گزاري رويترز محتمل‌ترين گزينه جايگزيني را «يوشي‌هيده سوگا»، يکي از دستياران ديرين وي معرفي کرده است. 
به نوشته رويترز، در حالي که افراد ديگري نيز براي سمت نخست‌وزيري ژاپن تمايل نشان داده‌اند، اما سوگاي ۷۱ ساله گفته که به دنبال اين پُست دولتي نيست. 
يک رسانه دولتي در ژاپن نيز در روز‌هاي اخير، اظهارات سوگا را زير سؤال برده و او را به عنوان يک گزينه جايگزيني احتمالي براي شينزو آبه معرفي کرده است. 
وي در مصاحبه‌هاي ديگري نيز گفته بود که تمايلي براي رسيدن به اين سمت ندارد. 
سوگا در سال ۲۰۱۲ توسط آبه به عنوان دبير ارشد کابينه ژاپن انتخاب شد. وي همچنين به عنوان سخنگوي ارشد دولت، هماهنگ‌کننده امور سياسي و ناظر بر ديوان سالاري فعاليت داشته است. 
وي در مصاحبه‌اي با رويترز، با اشاره به ارتقاي صنعت توريسم در ژاپن، بر لزوم افزايش رشد اقتصادي با توجه به محدوديت‌هاي سخت‌تر براي مهار ويروس کرونا تأکيد کرده بود. 
رويترز همچنين نوشته انتظار مي‌رود «شيگرو ايشيبا»، وزير اسبق دفاع ژاپن که ۶۳ سال سن دارد و به دنبال احياي اقتصاد ژاپن است، گزينه احتمالي ديگري براي جايگزيني شينزو آبه باشد. 
وي که يکي از منتقدان آبه بوده، در ميان مردم محبوبيت بيشتري نسبت به اعضاي پارلمان ژاپن دارد. 
روز گذشته شينزو آبه در يک نشست خبري با اشاره به وضعيت ويروس کرونا در ژاپن، از کناره گيري خود از قدرت به خاطر وضعيت جسماني خود خبر داد 

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar