ايسنا/ نامزد دموکرات‌ها در انتخابات رياست جمهوري ۲۰۲۰ آمريکا معتقد است، رقيب انتخاباتي‌اش از حزب جمهوري‌خواه ارائه گزارشات درباره مسائل امنيتي انتخابات را به کنگره متوقف کرد تا اطلاعات مربوط به تلاش‌هاي ادعا شده روسيه براي کمک به وي در انتخابات نوامبر را مخفي کند.

به گزارش خبرگزاري اسپوتنيک، دفتر مدير اطلاعات ملي آمريکا روز شنبه اعلام کرد که ديگر هيچ گزارشي براي اعضاي کنگره و کميته‌هاي اطلاعات سنا و مجلس نمايندگان درخصوص مسائل امنيتي مرتبط با انتخابات رياست جمهوري ماه نوامبر وجود نخواهد داشت. دونالد ترامپ، رئيس جمهور آمريکا و نامزد حزب جمهوري‌خواه در انتخابات ۲۰۲۰ اين تصميم جان راتکليف، مدير اطلاعات ملي را با گفتن اينکه يک نفر احتمالا آدام شف، رئيس کميته اطلاعات مجلس نمايندگان، اطلاعات محرمانه را درز کرده، توجيه کرد.
جو بايدن، نامزد دموکرات‌ها در انتخابات رياست جمهوري ۲۰۲۰ در بيانيه‌اي گفت: تنها يک نتيجه‌گيري وجود دارد؛ دونالد ترامپ اميدوار است ولاديمير پوتين، رئيس جمهور روسيه يکبار ديگر نامزدي‌اش را تقويت کند و بر ناکامي‌هاي وحشتناکش که منجر شد کشورمان درگير بحران‌هاي متعددي شود که در حال حاضر با آنها مواجه هستيم، سرپوش بگذارد. ترامپ نمي‌خواهد مردم آمريکا از اقداماتي که ولاديمير پوتين در راستاي کمک به پيروزي مجدد او در انتخابات انجام مي‌دهد و اينکه چرا پوتين مشتاق مداخله در انتخابات است مطلع شوند چرا که سياست خارجه ترامپ هديه‌اي به کرملين بوده است.  
وي افزود: انتخابات رياست جمهوري قريب‌الوقوع آمريکا در معرض تهديد و خطر است چرا که نه تنها روسيه بلکه چين نيز براي مداخله در اين انتخابات از سوي ترامپ دعوت شده است.
بايدن تصريح کرد: ترامپ از طريق مدير اطلاعات ملي که به خاطر وفاداري و نه براساس تجربه انتخاب کرده، تلاش مي‌کند تا کنگره را از بدست آوردن اطلاعات بسيار مهمي که براي انجام وظايفش به آنها نياز دارد، محروم کند.
اوايل اوت سال جاري ميلادي ويليام اوانينا، رئيس "مرکز ضدجاسوسي و امنيت ملي" آمريکا گفت، براساس ارزيابي‌هاي جامعه اطلاعاتي آمريکا، چين مي‌خواهد ترامپ در انتخابات ۲۰۲۰ شکست بخورد در حالي که روسيه در تلاش است تا بايدن را بدنام کند.
روسيه بارها اتهامات مداخله در سيستم سياسي آمريکا را رد کرده و تاکيد دارد که چنين اقداماتي مغاير با اصول سياست خارجه مسکو است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar