فارس/ جريان المستقبل لبنان به رياست الحريري قصد دارد سفير اين کشور در آلمان را به عنوان گزينه نامزدي نخست‌وزيري معرفي کند.

منابع لبناني مي‌گويند جريان المستقبل به رهبري «سعد الحريري»، نخست‌وزير سابق لبنان بر سر معرفي نامزد خود براي تصدي نخست‌وزيري به اجماع رسيده است.

اين منابع به شبکه «ام‌تي‌وي» گفتند که اعضاي فراکسيون المستقبل در پارلمان لبنان قرار است ساعت ۱۹ به وقت بيروت طي ويديو کنفرانسي،  نشستي داشته باشد و نامزد مورد نظر خود براي نخست‌وزيري را اعلام کند.

به گفته اين منابع، حريري در اين نشست مجازي به نمايندگان فراکسيون مذکور اعلام خواهد کرد که «مصطفي اديب»، سفير فعلي لبنان در برلين کانديداي آن‌هاست.

خبرگزاري رويترز نيز از قول برخي منابع مدعي شد فراکسيون‌هاي جنبش امل و حزب‌الله نيز فردا (دوشنبه) در سلسله نشست‌هاي مشورتي «مصطفي اديب» را به عنوان نامزد نخست‌وزيري معرفي خواهند کرد. اين خبر هنوز تأييد نشده است و خبرگزاري فارس مستقلاً نمي‌تواند صحت آن را تأييد کند.

حريري هفته گذشته گفت که قصد ندارد براي نخست‌وزير نامزد شود. 

نخست‌وزير مستعفي لبنان با اين حال گفته بود که در جريان متبوع او، کساني هستند که براي تشکيل کابينه، داراي قدرت و صلاحيت هستند و اين جريان به زودي، آن‌ها را معرفي خواهد کرد؛ افرادي که به گفته حريري مي‌توانند تنها و آخرين فرصت در برابر لبنان را به ثمر بنشانند.

سعد الحريري سال گذشته در بحبوحه اعتراضات مردمي به وضعيت نابسامان اقتصادي استعفا داد. دولت بعد از او به نخست‌وزيري «حسان دياب» نيز بعد از حادثه انفجار بيروت استعفا داد ولي ميشل عون او را تا تشکيل کابينه جديد، رئيس دولت پيش‌برد امور ابقا کرد.

فردا دوشنبه ضرب الاجل امانوئل ماکرون، رئيس جمهور فرانسه به احزاب و جريان‌هاي سياسي لبنان به منظور تشکيل دولت مورد نظر پاريس به پايان مي‌رسد؛ دولتي که با ايجاد اصلاحات مالي، بانکي، بتواند شرايط و اصلاحات لازم و مورد نظر صندوق بين‌المللي پول براي اهداي وام را انجام دهند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar