فارس/ وزير جنگ رژيم صهيونيستي در مخالفت تلويحي دوباره با فروش احتمالي جنگنده‌هاي آمريکايي «اف-۳۵» به امارات عربي متحده، از واشنگتن خواست تا براي حفظ برتري نظامي تل‌آويو در منطقه کمک بيشتري کند.

 در بحبوحه اظهار نظرهاي مختلف و بعضاً متناقض درباره وجود بندي در توافق عادي‌سازي روابط امارات عربي متحده و رژيم صهيونيستي مبني بر فروش جنگنده‌هاي آمريکايي «اف-۳۵» به ابوظبي، «بني گانتز» وزير جنگ اين رژيم مجدداً بر لزوم حفظ برتري نظامي خود تاکيد کرد.

به نوشته وبگاه «تايمز اسرائيل»، گانتز روز يکشنبه طي ديدار با «جرد کوشنر» داماد و مشاور ارشد رئيس‌جمهور آمريکا و «رابرت اوبرايان» مشاور امنيت ملي اين کشور در فلسطين اشغالي خواستار کمک واشنگتن به تل‌آويو براي حفظ برتري نظامي اين رژيم شد.

بر اين اساس، وي در مخالفت تلويحي با احتمال فروش جنگنده‌هاي آمريکايي اف-۳۵ به امارات، خطاب به هيأت آمريکايي گفت: «ما با يکديگر همکاري مي‌کنيم تا توافقات بيشتري را پيش ببريم و روش‌هاي صحيحي را براي حفظ برتري نظامي خود در عين دفاع از امنيت اسرائيل بيابيم».

وزير جنگ رژيم صهيونيستي با تمجيد دوباره از توافق عادي‌سازي روابط با امارات، مدعي شد که باور دارد کشورهاي [عربي] ديگري نيز در آينده نزديک با اين رژيم توافق عادي‌سازي روابط امضا مي‌کنند.

گانتز و «گابي اشکنازي» وزير خارجه رژيم صهيونيستي روز گذشته با کوشنر، اوبرايان و «برايان هوک» نماينده ويژه رئيس‌جمهور آمريکا در امور ايران ديدار کردند.

هيأت آمريکايي به سرپرستي کوشنر ه همراه هيأت صهيونيستي به سرپرستي «مئير بن‌شبت» مشاور امنيت داخلي اين رژيم قرار است امروز  (دوشنبه) با اولين پرواز مستقيم از تل‌آويو به ابوظبي سفر کنند.

پيش از اين «تساحي هانقبي» وزير امور شهرک‌ها در کابينه تل‌آويو گفته بود: «اسرائيل با فروش حتي يک پيچ از اف-۳۵ به امارات مخالفت است. ما اين موضوع را براي کنگره آمريکا نيز شفاف‌سازي خواهيم کرد». (جزئيات بيشتر)

دو هفته قبل بود که واشنگتن، ابوظبي و تل‌آويو طي بيانيه‌اي مشترک اعلام کردند که با وساطت «دونالد ترامپ» رئيس‌جمهور آمريکا، «محمد بن‌زايد» ولي‌عهد ابوظبي و «بنيامين نتانياهو» نخست‌وزير اسرائيل به توافق رسيدند که از اين به بعد همکاري و روابط مشترک داشته باشند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar