تسنيم/ فرماندار ايالت ويسکانسين در نامه‌اي به ترامپ درباره سفر وي به اين ايالت هشدار داده است.

توني اوِرس فرماندار ايالت ويسکانسين در نامه اي به دونالد ترامپ رئيس جمهور آمريکا از وي خواسته درباره سفر برنامه ريزي شده اش به شهر ناآرام کنوشا تجديد نظر کند.

کنوشا شهري در ويسکانسين است که طي چند روز گذشته در پي شليک پليس به يک جوان سياهپوست و فلج شدن وي شاهد تظاهرات و اعتراض مردم عليه نژاد پرستي بوده است.

اورس در نامه اي به کاخ سفيد که دفتر وي عصر يکشنبه آن را رسانه اي کرد هشدار داده حضور ترامپ مي تواند مانع از تلاش هاي ايالت ويسکانسين براي تسکين احساسات جريحه دار شده مردمي شود که پس از انتشار ويدئوي تيراندازي به ياکوب بليک جوان سياهپوست در اعتراض به خشونت پليس به خيابان ها ريخته اند.

فرماندار ويسکانسين خطاب به ترامپ تاکيد کرده است: نگران هستم که حضور شما چه معنايي براي کنوشا و ايالت ما خواهد داشت. نگرانم که حضور ما فقط تلاش ما براي تسکين آلام را مانع شود. نگرانم حضور شما فقط دستيابي به حل اختلاف به وجود آمده و حرکت به سوي جلو را به تاخير بياندازد.

کاخ سفيد روز شنبه به خبرنگاران اعلام کرد ترامپ قصد دارد سه شنبه به شهر کنوشا سفر کند.

ظاهرا ترامپ قصد دارد در اين سفر جو بايدن نامزد حزب دموکرات براي انتخابات رياست جمهوري و ديگر هم حزبي هايش را به تظاهرات ها در ايالت ويسکانسين که فرمانداري دموکرات دارد مسئول ناآرامي ها بخواند و بهره برداري انتخاباتي کند.

جان آنتاراميان شهردار کنوشا نيز ديروز يکشنبه از ترامپ خواست که به اين شهر سفر نکند و گفت: ترجيح ما اين است که ترامپ در اين برهه زماني به اينجا نيايد.

وي تاکيد کرد: هميشه از همه روساي جمهور در اينجا استقبال شده است و مسائل انتخاباتي همواره وجود داشته است اما فکر کنم بهتر است ترامپ زمان ديگري را براي سفر انتخاب کند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar