فارس/ اولين پرواز رسمي از تل‌آويو به ابوظبي در حالي دقايقي پيش از زمين بلند شد که دو هيأت آمريکايي و صهيونيستي حاضر در اين پرواز پيش از سوار شدن به هواپيما در فرودگاه بيانيه‌اي قرائت کردند.

پرواز شماره «اِل‌واي۹۷۱» شرکت صهيونيستي اِل‌عال دقايقي پيش فرودگاه «بن‌گوريون» واقع در تل‌آويو را به مقصد ابوظبي ترک کرد و اولين پرواز رسمي مستقيم از فلسطين اشغالي به امارات عربي متحده نام گرفت.

در اين پرواز يک هيأت آمريکايي به سرپرستي «جرد کوشنر» داماد و مشاور ارشد رئيس‌جمهور آمريکا به همراه «رابرت اوبرايان» مشاور امنيت ملي کاخ سفيد و «برايان هوک» رئيس گروه اقدام عليه ايران در وزارت خارجه آمريکا، و يک هيأت صهيونيستي به سرپرستي «مئير بن‌شبت» مشاور امنيت داخلي اين رژيم حضور دارند.

کوشنر در گفت‌وگو با خبرنگاران پيش از پرواز، گفت: «ما در آستانه سوار شدن به اولين پرواز تاريخي مسافري از اسرائيل به يک کشور [حاشيه] خليج [فارس] هستيم و اميدواريم اين آغازگر يک حرکت تاريخي باشد».

اوبرايان با ادعاي اينکه امروز، «روز صلح» رژيم صهيونيستي با امارات است، اظهار داشت: «از نخست‌وزير [بنيامين] نتياهو، ولي‌عهد [محمد] بن‌زايد و رئيس‌جمهور [دونالد] ترامپ به‌خاطر رهبري‌شان تشکر مي‌کنيم. هر سه شجاعت زيادي براي پذيرش ريسک براي صلح نشان دادند».

بن‌شبت نيز درباره برنامه هيأت صهيونيستي در امارات گفت: «هدف ما رسيدن به برنامه کاري مشترک جهت ارتقاي روابط در گستره وسيعي از حوزه‌ها از جمله گردشگري، سلامت و اقتصاد است».

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar