ايرنا/ آيت الله «شيخ عيسي قاسم» رهبر شيعيان بحرين ، عادي‌سازي مناسبات با رژيم صهيونيستي را فعلي حرام و فتوا براي عادي‌سازي روابط با اين رژيم را خيانت به امت اسلامي، خروج از دين خدا و دروغ بستن به اسلام دانست. 

پايگاه اطلاع رساني منامه پُست روز سه شنبه به نقل از اين عالم ديني بحريني افزود: سکوت امت اسلامي مقابل عادي‌سازي روابط و در برابر فتواي عادي سازي، خيانت و جنايتي ديگر [ عليه مسلمانان ] است. 

وي اظهار داشت تجاوز صهيونيست‌ها عليه امت اسلامي همچنان باقي است و صهيونيست‌ها هويت مسلمانان را هدف گرفته اند و براي تسلط کامل بر مسلمانان و تحقير آن‌ها تلاش مي‌کنند. 

آيت الله شيخ عيسي قاسم در يک ويدئو کنفرانس که براي مساله عادي‌سازي روابط برگزار شده بود و در آن ۱۴ تن از شخصيت‌هاي مذهبي کشورهاي اسلامي شرکت داشتند، افزود: عادي‌سازي روابط با رژيم صهيونيستي روشي آشکار براي از بين بردن مساله فلسطين است.  

وي خاطرنشان کرد:  عادي‌سازي روابط روشي ظالمانه براي به رسميت شناختن رژيم صهيونيستي و قانوني شدن بقاي آن و حتي توسعه تسلط آن بر جهان اسلام و عرب و محکوميت اسلام و جهان اسلام است.  

اين عالم بحريني ادامه داد: عادي‌سازي روابط با رژيم صهيونيستي يعني محکوم کردن مقاومت در برابر اشغالگران و پذيرش نقش تخريبي که صهيونيست‌ها براي بي‌ثبات کردن منطقه و امت اسلامي انجام مي‌دهند. 

وي هشدار داد که آنچه در پشت واقعيت عادي‌سازي روابط با صهيونيست‌ها قرار دارد، درگيري مشهود و آشکار با مباني اسلام مي باشد و به همين علت رژيم صهيونيستي به عنوان غده سرطاني با بزرگترين رهبر شرّ در زمين يعني آمريکا که در دورترين مرزهاي کشورهاي اسلامي قرار دارد، براي مقابله با محور مقاومت متحد شده‌ ااست.  

دونالد ترامپ رئيس جمهوري آمريکا که از زمان روي کارآمدن از هيچ کوششي براي ضربه زدن به ملت فلسطين فروگذار نکرده است، پنجشنبه ۲۳ مردادماه از توافق امارات و رژيم صهيونيستي براي عادي‌سازي روابط خبر داد و مدعي شد که اين يک توافق تاريخي است.  

آمريکا، رژيم صهيونيستي و امارات متحده عربي پنجشنبه ۲۳ مرداد با انتشار بيانيه‌اي مشترک اعلام کردند؛ ابوظبي و تل‌آويو رسماً روابط خود را عادي مي‌کنند. 

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar