تسنيم/ يک مقام ارشد دولت آمريکا در دور تازه تبليغات انتخاباتي ترامپ به خبرنگاران گفت که رئيس جمهور آمريکا بزودي از کاهش شمار نيروها در افغانستان خبر خواهد داد.

يکي از مقامات ارشد آمريکا در هواپيماي مخصوص رئيس جمهور اين کشور به خبرنگاران گفت که دونالد ترامپ در روزهاي آينده از کاهش شمار نيروهاي آمريکايي مستقر در افغانستان خبر خواهد داد.

 ترامپ روز دوشنبه هفته جاري نيز ژنرال‌هاي ارشد پنتاگون را به جنگ‌افروزي متهم کرد و گفت که کارکنان پنتاگون احتمالاً «عاشق» او نيستند «زيرا چيزي جز جنگ نمي‌خواهند».

رئيس جمهور آمريکا اخيراً نيز گفته بود که شمار نيروها در افغانستان را به 4 يا 5 هزار نفر کاهش مي‌دهد و پس از آن نيز «مارک اسپر» وزير دفاع آمريکا اظهارداشت که تا روز انتخابات رياست جمهوري آمريکا در ماه نوامبر شمار نيروها به زير 5 هزار نفر کاهش مي‌يابد.

ترامپ در تبليغات انتخاباتي‌اش در سال 2016 بر شعار پايان دادن به ماجراجويي‌هاي نظامي آمريکا و بازگرداندن نظاميان اين کشور به خانه تاکيد داشت اما پس از آغاز به کار و اعلام استراتژي جديد براي افغانستان شمار نيروها در اين کشور را افزايش داد.

کارشناسان مي‌گويند که ترامپ اکنون براي عملي ساختن اين وعده پيش از موعد و با هدف افزايش شانس خود براي پيروزي در انتخابات تلاش دارد تا حتي بطور ظاهري هم که شده براي صلح موقتي در افغانستان تلاش کند و سپس نيروهايش از اين کشور خارج شوند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar