ايسنا/ توصيه هشدارگونه اخير آمريکا درباره کمک به کره شمالي در برنامه موشکي بالستيکي بيشتر از آنکه هشداري براي پيونگ يانگ باشد، يک خط مشي براي کالاهاي مرتبط با معاملات شرکت‌هاي بخش خصوصي محسوب مي‌شود.

به نقل از خبرگزاري يونهاپ، اخيرا، وزارتخانه‌هاي خارجه، ‌تجارت و خزانه داري آمريکا در يک هشدار مشترک اعلام کردند که کره شمالي به دستيابي به فناوري‌ها و تجهيزات براي ساخت برنامه موشک بالستيک خود ادامه مي‌دهد که شامل کاميون‌هاي حمل کننده موشک، پرتابه‌ها و فلزاتي است که در ساخت اين موشک‌ها به کار گرفته مي‌شود.

آنها از تمام کمپاني‌هاي سراسر جهان خواسته‌اند تا بابت اقدامات از سوي پيونگ‌يانگ آگاه باشند و ريسک نقض تحريم‌هاي وضع شده از سوي آمريکا را به جان نخرند.

اين هشدار مشترک پيش از انتخابات رياست جمهوري نوامبر و در بحبوحه توقف مذاکرات خلع سلاح بين آمريکا و کره شمالي منتشر شده است. برخي از ناظران نيز اين توصيه را هشدار واشنگتن به پيونگ يانگ مي‌دانند که دو ماه مانده به انتخابات رياست جمهوري آمريکا دست به اقدام تحريک آميز ديگري نزد.

از آنجا که تحريم‌هاي ايالات متحده عليه کره شمالي بسيار گسترده است و نمي‌توان از آنها به طور کامل مطلع شد، دولت واشنگتن قصد دارد به شرکت‌ها خط مشي‌اي بدهد تا مطمئن شود آنها اجازه نمي‌دهند محصولاتشان به کره شمالي برسد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar