تسنيم/ وزير خارجه آمريکا مدعي است که شانس قابل توجهي وجود دارد که مقام‌هاي کرملين دستور مسموم کردن رهبر مخالفان روسيه را صادر کرده باشند.

به نقل از پايگاه اطلاع رساني کنگره، مايک پامپئو وزير خارجه آمريکا چهارشنبه در مصاحبه‌اي گفت: شانس زياد و قابل توجهي وجود دارد که مقام هاي ارشد کرملين دستور مسموم کردن آلکسي ناوالني رهبر مخالفان روسيه را صادر کرده باشند.

پامپئو افزود: احتمال قابل توجهي وجود دارد که اين اقدام واقعا از سوي مقام هاي ارشد روسي انجام شده باشد. ما اطمينان خواهيم داد که به نوبه خود همه اقدامات لازم را انجام مي دهيم تا خطر وقوع مجدد چنين اتفاقاتي را کاهش دهيم.

وزير خارجه آمريکا اظهار داشت: تصور مي کنم مردم همه جهان اين نوع فعاليت ها و اقدامات را نظاره خواهند کرد و زماني که تلاش براي مسموم کردن يک نيروي سياسي مخالف را مي بينند، درک خواهند کرد که شانس قابل توجهي وجود دارد که اين اقدام از سوي مقام هاي ارشد روسي صورت گرفته باشد. به نظر من اين چيز خوبي براي مردم روسيه نيست.

ناوالني در بيمارستاني در آلمان بستري شده است. دولت آلمان اعلام کرده است که ناوالني با عامل اعصاب شبيه نويچوک مسموم شده است. آلمان خواستار مجازات عاملان اصلي اين اقدام شده است.

روسيه تاکنون حاضر به تحقيقات قضايي درباره اين پرونده نشده و اعلام کرده است که هيچ گونه شواهدي مبني بر وقوع جرم وجود ندارد.

کاخ سفيد نيز هنوز نسبت به درخواست مجلس نمايندگان واکنشي نشان نداده است. ترامپ روز جمعه گفته است که دولتش هنوز هيچ سند و مدرکي مبني بر مسموم شدن ناوالني به دست نياورده است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar