فارس/ جنبش مقاومت اسلامي فلسطين ضمن محکوم کردن اقدام اتحاديه عرب در عدم محکوميت توافق امارات با رژيم اشغالگر قدس، گفت که اين اقدام، دست آمريکايي‌ها براي اجراي طرح ضد فلسطيني خود موسوم به معامله قرن را باز خواهد گذاشت.

جنبش مقاومت اسلامي فلسطين (حماس) اقدام اتحاديه عرب در مخالفت با پيش‌نويس طرح تشکيلات فلسطين در محکوميت توافق امارات با رژيم صهيونيستي را محکوم کرد و گفت که اين اقدام به نفع اين رژيم است.
به گزارش خبرگزاري صفا فلسطين، «حازم قاسم»، سخنگوي حماس امروز پنجشنبه در واکنش به استقبال «جارد کوشنر»، داماد و مشاور ارشد رئيس جمهور آمريکا از اقدام ديروز اتحاديه عرب، اظهار داشت: «اين مسئله، انگيزه جديد به دولت آمريکا براي اجراي معامله قرن که به دنبال حذف آرمان فلسطين است، خواهد داد».
ديروز اتحاديه عرب در نشستي که در سطح وزراي خارجه داشت، با پيش‌نويس قطعنامه فلسطين در محکوميت توافق امارت عربي متحده با رژيم اشغالگر قدس مخالفت و به جاي آن، پيش‌نويس طرح امارات را به عنوان بيانيه خود صادر کرد.
توافق امارات و رژيم اشغالگر قدس بر سر عادي‌سازي موجي از انتقادها در بين مردم منطقه و کشورهاي عربي و اسلامي داشته و تحليلگران بر اين باورند که اقدام ابوظبي صهيونيست‌ها را براي اشغالگري و تجاوز به حقوق مردم فلسطين جري‌تر خواهد کرد.
رئيس جمهوري آمريکا هشتم بهمن طي نشستي در کاخ سفيد به همراه «بنيامين نتانياهو»، نخست‌وزير رژيم صهيونيستي از طرح معامله قرن خود که مدعي است براي پايان دادن به منازعه فلسطينيان و صهيونيست‌ها است، رونمايي کرد.
در اين طرح، شهر قدس به کلي به عنوان پايتخت رژيم صهيونيستي، به اين رژيم واگذار شده و مقرر گرديده که تنها بخش‌هايي از شرق اين شهر به دولت فلسطين واگذار شود. طرح آمريکا اعتراض بسياري از کشورهاي جهان را در پي داشته است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar