ايسنا/ سناتور برني سندرز با گراميداشت ياد قربانيان حملات ۱۱ سپتامبر خواستار خاتمه يافتن جنگ‌هاي بي‌پايان آمريکا شد که ۶.۴ تريليون دلار هزينه داشته است.

سناتور برني سندرز در پيام‌هاي توييتري نوشت: امروز ما ياد ۳۰۰۰ قرباني ۱۱ سپتامبر و شجاعت نيروهاي امدادي را که جانشان را براي ديگران به خطر انداختند، گرامي مي‌داريم. ما نه تنها بايد اين فقدان را به رسميت بشناسيم، بلکه بايد به جنگ‌هاي بي‌پاياني که از آن زمان به راه انداخته‌ايم و آسيب بي‌اندازه‌اي براي تقريبا دو دهه ايجاد کرده‌اند، پايان دهيم.

سندرز در ادامه نوشت: جنگ‌هاي بي‌پايان ۶ تريليون و ۴۰۰ ميليارد دلار هزينه داشته است. ما در حال حاضر سالانه ۷۴۰ ميليارد دلار در ارتش هزينه مي‌کنيم، بيش از بودجه مشترک ۱۱ کشور. لطفا به من نگوييد که ما نمي‌توانيم از پس هزينه‌هاي درماني براي همه يا بسته "توافق جديد سبز" برآييم.

اين منتقد رياست جمهوري ترامپ همچنين از کارزار رياست جمهوري جو بايدن خواسته تا جذابيت‌هايي را براي راي‌دهندگان ليبرال ايجاد کرده و تقويت برخي مسائل را در آستانه روز انتخابات در دستورکار داشته باشند. به گفته مدير سابق کمپين سندرز، او با تيم بايدن در تماس مستقيم است و از آنها خواسته تا تاکيد بيشتري روي افزايش حقوق، ايجاد مشاغل با درآمد خوب، کاهش هزينه داروها و توسعه پوشش درماني داشته باشند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar