فارس/ وزير خارجه بحرين مدعي شد که توافق اين کشور با رژيم صهيونيستي در راستاي بازگرداندن حقوق فلسطيني‌ها و برقراري ثبات و امنيت در منطقه بوده است.

 «عبداللطيف الزياني» وزير خارجه بحرين در گفت‌و‌گويي تلاش کرد تا با توجيه اقدام کشورش براي سازش با رژيم صهيونيستي، آن را در جهت منافع فلسطيني‌ها جلوه دهد.

الزياني به شبکه اسکاي نيوز گفت: «توافق صلح بحرين با اسرائيل گامي براي بازگرداندن حقوق مردم فلسطين و اجراي ابتکار عربي [طرح دو دولتي] است. اين توافق منطقه را امن‌تر و با ثبات‌تر مي‌کند.»

وزير خارجه بحرين مدعي شد که منامه مسأله فلسطين را يک مسأله اصلي و بنيادي براي برقراري صلح مي‌داند و براي رسيدن به راه‌حل دو دولتي تلاش مي‌کند و با سازش با اسرائيل «فرصت صلح و ثبات» را به مردم منطقه به ارمغان مي‌آورد.

اين مقام بحريني در ادامه گفت که طرفين در اين توافق بر لزوم تلاش براي نيل به يک راه‌حل به اصطلاح عادلانه و همه جانبه و هميشگي براي مسأله فلسطين تأکيد کرده‌اند و منامه اميدوار است تا با اين توافق افق‌هاي جديدي براي بحث در خصوص باقي مسائل از جمله فلسطين باز شود.

او در ادامه با بيان اينکه اعتراضات برخي کشورها و گروهها را پيش بيني مي‌کرده، مدعي شد که اين تصميمي از جانب پادشاه بحرين بوده و مردم بحرين نيز به تصميم وي ايمان دارند.

الزياني سپس از دونالد ترامپ و دولت آمريکا براي محيا ساختن توافق با تل آويو تقدير و تشکر کرد.

وبگاه اسرائيلي آکسيوس نوشته است که در تاريخ ۱۳ آگوست (۲۳ مرداد) پس  از اعلام توافق امارات و اسرائيل، مقامات ارشد بحريني با «جرد کوشنر» مشاور ارشد «دونالد ترامپ» و «آوي برکوويتز» نماينده کاخ سفيد در امور سازش تماس گرفته و به آنها پيام دادند که  مي‌خواهند کشور بعدي براي عادي‌سازي روابط با تل آويو باشند.

روز گذشته نيز وزيران خارجه بحرين و رژيم صهيونيستي براي اولين بار بعد از اعلام توافق سازش، گفت‌وگوي تلفني کردند.

ادعاي الزياني براي حمايت مردم بحرين از تصميم پادشاه براي سازش با اسرائيل، در حالي است که گروههاي مردمي از روز جمعه به اعتراض برخواسته و شب گذشته نيز مرىم بحرين با حضور در خيابان‌ها عليه سازش شعار دادند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar