ايسنا/ خليج خوک‌ها، مکان حمله ناکام توسط تبعيدي‌هاي کوبايي تحت حمايت آمريکا بود که با انقلاب فيدل کاسترو مخالف بودند. در حالي که هيچ جايزه‌اي، نام اين رويداد سال ۱۹۶۱ را به خود نگرفته است، با اين وجود ترامپ تأييد انجمن خليج خوک‌ها را به دست آورد.

به نقل از خبرگزاري اسپوتنيک، دونالد ترامپ روز يکشنبه فخر فروخت که "جايزه پرافتخار خليج خوک‌ها" را از کوبايي‌هاي ميامي دريافت کرده است! در حالي که رقيب رياست جمهوري دموکراتيک خود جو بايدن را "افتضاح با اسپانيايي‌ها" توصيف کرد.

وي در توييتي نوشت: جو بايدن خوابالو ۴۷ سال را در سياست گذرانده که در طول آن‌ها با اسپانيايي‌ها افتضاح بوده است. حالا او بر برني سندرز عاشق کاسترو حساب باز کرده که به او کمک کند. اين جواب نمي‌دهد! يادت باشد، کوبايي‌هاي ميامي به من جايزه پرافتخار خليج خوک‌ها را به پاس همه کارهايي که من براي جمعيت بزرگ کوبايي‌ها انجام داده‌ام، اعطا کرده‌اند.

با اين وجود ظاهراً ترامپ اين جايزه را از خود ابداع کرده، چرا که کاربران اينترنت فوراً اشاره کردند که جايزه‌اي به نام "جايزه خليج خوک‌ها" وجود ندارد. آنچه ترامپ دريافت کرد، تأييدي از انجمن مجروحان خليج خوک‌ها در سال ۲۰۱۶ بود. خليج خوک‌ها، مکان حمله بديمن و مورد حمايت آمريکا توسط تبعيدي‌هاي کوبا است که به طور ناموفقيت‌آميزي عليه دولت فيدل کاسترو رخ داد.

‌کاربران توييتر ترامپ را به خاطر "ابداع" اين جايزه مسخره کردند، حمله خليج خوک‌ها را يک "فاجعه سياست خارجي" ناميدند و پيشنهاد کردند اين جايزه‌اي است که ترامپ حتما بايد دريافت کند.

يکي از کاربران توييتر نوشت: فقط يک نکته کوچک در مورد اين "جايزه"- آن هم اينکه وجود ندارد! اما اگر هم وجود داشت، براي اعطا به ترامپ مناسب بود چرا که يک شکست بزرگ و مهم و فاجعه سياست خارجي بود.

کاربر ديگري نوشت: اگر کمترين چيزي راجع به خليج خوک‌ها بدانيد، خواهيد دانست که رويدادي نيست که نامش را بر روي يک جايزه بگذارند.

‌ مردم اشاره کردند که ترامپ از سوي متولدان کوبايي شرکت‌کنندگان در حمله فوق مورد تأييد قرار گرفته بود، اما يادآور شدند که تأييد جايزه نيست.

يکي از کاربران نوشت: از اين گذشته، نور بن‌لادن، خواهرزاده اسامه بن لادن نيز اخيراً ترامپ را مورد تأييد قرار داد. آيا اين به اين معني است که ترامپ جايزه اسامه بن‌لادن را دريافت کرده است؟

کاربر ديگري نوشت: او در سال ۲۰۱۶ تأييدي از انجمن مجروحان خليج خوک‌ها دريافت کرد. اين يک جايزه نبود. ترامپ يدي طولاني در تبديل تأييدها و ديگر ناجايزه‌ها، به جايزه دارد!

يکي از کابران نيز تصويري را به اشتراک گذاشت که شامل چندين جايزه براي ترامپ، از جمله براي نژادپرستي، تجاوز، دزدي و حماقت بود.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar