فارس/ هيأت بحريني به رياست «عبداللطيف بن راشد الزياني»، وزير خارجه اين کشور بعد از هيأت اماراتي وارد ايالات متحده شد.

«نبيل الحمر»، مشاور پادشاه بحرين در توييتر نوشت الزياني قرار است در اين سفر «اعلاميه‌اي را در حمايت از صلح» بين بحرين و رژيم صهيونيستي امضا کند. وي افزود الزياني در مراسم شرکت مي‌کند و همچنين توافقي مشابه توافق امارات عربي متحده و رژيم صهيونيستي را روز سه‌شنبه در کاخ سفيد امضا خواهد کرد.

پيش از اين خبرگزاري رسمي امارات (وام) به نقل از وزارت خارجه اين کشور گزارش داد که «عبدالله بن‌زايد» وزير خارجه امارات به همراه هيأت مذکور، توافق صلح ادعايي بين امارات و رژيم اشغالگر قدس موسوم به توافق «ابراهيم» را امضا خواهد کرد.

روزنامه صهيونيستي «جروزالم پست» هم ضمن اعلام خبر عزيمت «بنيامين نتانياهو» نخست‌وزير رژيم صهيونيستي به سمت واشنگتن، به نقل از او گزارش داد که قرار است در اين سفر توافق ادعايي صلح با بحرين هم به امضا برسد.

نتانياهو در سخنانش در جلسه روز يکشنبه کابينه گفته بود که صحبت‌هايش با «حمد بن عيسي آل خليفه» پادشاه بحرين بسيار گرم بوده و دو طرف تصميم گرفتند صلح و روابط کامل بين دو کشور را برقرار کنند.

«دونالد ترامپ» رئيس‌جمهور آمريکا جمعه شب اعلام کرد بحرين و رژيم صهيونيستي ظرف يک ماه آينده روابط خود را عادي‌سازي مي‌کنند.

طبق بيانيه وزارت خارجه امارات، مراسم امضاي توافق سازش روز سه‌شنبه برگزار خواهد شد. بر اساس گزارش رسانه‌هاي صهيونيستي نتانياهو به همراه خانواده‌اش در اين مراسم شرکت خواهد کرد.

قرار بود در اين مراسم «محمد بن زايد» به عنوان مقام ارشد امارات حضور داشته باشد با اين حال رسانه‌هاي اماراتي دو هفته پيش بدون اشاره به چرايي عدم حضور اعلام کردند که ولي‌عهد ابوظبي در اين مراسم حضور نخواهد داشت.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar