فارس/ همزمان با تشديد فشارهاي آمريکا براي عادي‌سازي روابط کشورهاي عربي با رژيم صهيونيستي، يک رسانه صهيونيستي مدعي شد که توافق عمان با اين رژيم قريب‌الوقوع است.

در حالي که پيشتر رسانه‌ها از فشارهاي آمريکا و امارات متحده عربي به عمان براي عادي‌سازي روابط با رژيم صهيونيستي و دوري از ايران خبر دادند، يک رسانه صهيونيستي مدعي شد که بعد از توافق سازش ابوظبي و منامه، مسقط هم با تل‌آويو توافق خواهد کرد.
روزنامه صهيونيستي «اسرائيل هيوم» در گزارش امروز دوشنبه به نقل از «ديپلمات‌ها و مقام‌هاي ارشد عربي» مدعي شد، عمان به زودي رژيم صهيونيستي را به رسميت مي‌شناسد و با آن توافق خواهد کرد.
در گزارش اين روزنامه آمده که عمان در حال آماده شدن براي پيوستن به امارات متحده عربي و بحرين در موضوع به رسميت شناختن رژيم صهيونيستي است.
به گزارش اسرائيل هيوم، «اکنون بسيار انتظار مي‌رود که عمان در ايجاد روابط ديپلماتيک رسمي با اسرائيل و عادي‌سازي کامل روابط و برقراري پروازهاي مستقيم، به اردوگاه امارات و بحرين ملحق شود.

يک ديپلمات عربي که نامش فاش نشده، به اين روزنامه صهيونيستي گفت: «دليل اينکه هنوز (عمان) با برقراري روابط کامل و علني (با رژيم صهيونيستي) موافقت نکرده است اين احتمال معقول است که چنين کاري باعث آسيب وارد شدن قابل توجه به روابطش با ايران است».
دولت عمان به دنبال اقدام اخير بحرين در توافق سازش و عادي سازي روابط با رژيم صهيونيستي بيانيه صادر و از اين تصميم استقبال کرد.
در بيانيه روز گذشته دولت عمان تصريح شد: «عمان اميدوار است که مسير جديد استراتژيک اتخاذ شده توسط برخي کشورهاي عربي به حصول صلح مبتين بر پايان دادن به اشغالگري اسرائيل در اراضي فلسطين و ايجاد دولت مستقل فلسطين با قدس شرقي به عنوان پايتختش کمک کند».
گمانه‌زني‌ها درباره پيوستن عمان به توافق عادي سازي روابط با رژيم صهيونيستي در حالي انجام مي‌شود که بنيامين نتانياهو نخست‌وزير اين رژيم در سال 2018 به مسقط سفر و با سلطان قابوس ديدار کرده بود.
پيش از اين خبرهايي مبني بر طرح ولي‌عهد ابوظبي براي اعمال فشار به مسقط منتشر شد؛ طرحي که در نظر دارد عمان را از ايران دور کرده و به سمت رژيم صهيونيستي سوق دهد.
گروه اطلاعاتي «سوفان» در آمريکا که وابسته به «علي سوفان» مأمور سابق اف‌بي‌آي است، اين خبر را منتشر کرده بود

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar