ايرنا/ وزارت خارجه سوريه روز چهارشنبه به سخنان اخير دونالد ترامپ رئيس‌جمهوري آمريکا در خصوص تصميمش براي ترور بشار اسد رئيس‌جمهوري اين کشور واکنش نشان داد و رفتار سياسي دولت آمريکا را جاهلانه و متکبرانه خواند که براي تحقق خواسته‌هايش در منطقه به همان روش‌هاي گروه‌هاي تروريستي در قتل و ترور متوسل مي‌شود.

به گزارش خبرگزاري رسمي سوريه (سانا)،‌ يک مسئول در وزارت خارجه سوريه در واکنش به سخنان ديروز ترامپ درباره ترور رئيس‌جمهوري سوريه گفت: اين سخنان فرد شماره اول آمريکا درباره ترور اسد به روشني سطح سقوط تفکر و رفتار سياسي متکبرانه دولت آمريکا را نشان مي‌دهد و به اين معناست نظام راهزنان براي رسيدن به خواسته‌هايشان به جنايت متوسل مي‌شوند.
وزارت خارجه سوريه افزود: اعتراف ترامپ به انجام چنين اقدامي بيانگر آن است که دولت آمريکا دولتي قانون‌شکن است و براي تحقق منافعش در منطقه دقيقا همان رفتارها و اقدامات گروه‌هاي تروريستي را انجام مي‌دهد و بدون توجه به هيچ قانون و قاعده انساني يا اخلاقي به قتل و ترور روي مي‌آورند.
رييس جمهوري آمريکا ديروز در مصاحبه با فاکس نيوز گفت که قصد داشت بشار اسد رييس جمهوري سوريه را ترور کند اما جيمز متيس وزير دفاع پيشين ايالات متحده با اين طرح مخالفت کرد.
باب وودوراد روزنامه‌نگار آمريکايي در سال ۲۰۱۸ در کتابش نوشت که ترامپ از متيس خواسته بود تا اسد را ترور کند.
تلاش ترامپ براي ترور اسد پس از آن صورت گرفت که ادعا شد در آوريل ۲۰۱۷ حمله‌اي عليه شهروندان سوري انجام شده است.
ترامپ پيش‌تر خبرها در مورد قصد خود براي ترور اسد را تکذيب کرده بود.
متيس در اواخر سال ۲۰۱۸ و بدنبال اعلام ناگهاني ترامپ براي خروج نظاميان آمريکايي از سوريه استعفا داد.
ترامپ در مصاحبه با فاکس نيوز به انتقادات قبلي خود از متيس ادامه داد و گفت: به نظر من، او ژنرال بسيار بدي بود. او رهبر بدي بود و کارش را در مقابله با داعش انجام نمي‌داد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar