فارس/ برآوردهاي آماري از سراسر جهان نشان مي‌دهد که فقط دو روز طول کشيد تا با افزوده شدن يک ميليون نفر ديگر به کل افراد مبتلا به ويروس کرونا، شمار مبتلايان از سي ميليون نفر عبور کند.

 برآوردهاي وبگاه «وُرلداُمتر» نشان مي‌دهد تعداد کساني که در جهان به ويروس «کوويد۱۹» مبتلا شده‌اند بامداد پنجشنبه از ۳۰ ميليون نفر فراتر رفته است.
بر اين اساس تا لحظه نگارش اين خبر ۳۰,۰۰۰,۳۴۳  نفر در سراسر جهان به اين ويروس مبتلا شده‌اند و ۹۴۴,۲۱۰  نفر نيز بر اثر آن جان خود را از دست داده‌اند.
در مقابل اما ۲۱,۷۶۸,۰۹۳ نفر از بند اين بيماري رهايي پيدا کرده و سلامت خود را به دست آورده‌اند.
در ميان کشورهاي آلوده به اين ويروس، ايالات متحده آمريکا با حدود شش ميليون و هشتصد هزار نفر، بيشترين شمار مبتلايان در جهان را دارد.
بر اساس آمار اعلامي، آمريکا طي بيست‌وچهار گذشته ۱,۰۶۹ مورد فوتي بر اثر ابتلا به اين ويروس ثبت کرد. اين کشور با حدود ۲۰۱ هزار جان‌باخته، در رتبه نخست کشورهاي داراي بيشترين موارد فوتي ويروس کرونا ايستاده است.

پيش از اين، «جو بايدن» با بيان اينکه تا ابتداي سال آينده ميلادي، بيش از ۲۵۰ هزار آمريکايي بر اثر ابتلا به ويروس کرونا جان مي‌دهند، شکست «دونالد ترامپ» در کنترل اين بيماري را رد صلاحيت رياست‌جمهوري او دانست. (جزئيات بيشتر)
در اين ميان قاره آمريکاي شمالي و مرکزي حدود هشت ميليون و صد هزار مبتلا و نزديک به ۲۹۳ هزار فوتي، و قاره اروپا تقريبا چهار ميليون و دويست هزار مورد ابتلا و ۲۱۴ هزار جان‌باخته را از اين آمار به خود اختصاص داده‌اند.
اين در حالي است که «تدروس آدانوم»،  مديرکل سازمان جهاني بهداشت چندي پيش در جلسه‌اي درباره اين بيماري در يکي از دفاتر سازمان ملل در ژنو گفته بود: «در حال حاضر سلاح جادويي وجود ندارد و شايد هيچ وقت وجود نداشته باشد».
يکي از نکات قابل توجه آمارهاي روند شيوع ويروس کرونا، مدت زمان افزايش شمار مبتلايان است. بر اساس بررسي‌هاي آماري، ويروس کرونا از زماني که ۱۴ ميليون را در جهان بيمار کرده بود، دربازه‌هاي چهار روزه، يک ميليون نفر را نيز گرفتار خود کرد اما اين بار فقط ۲ روز طول کشيد تا شمار ابتلاي جهاني از ۳۰ ميليون نفر عبور کند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar