فارس/ در حالی که تنش‌ها بین جمهوری آذربایجان و ارمنستان بر سر منازعه ناگورنو قره‌باغ ادامه دارد، باکو از ساقط کردن یک پهپادی ارمنستانی خبر داد.

وزارت دفاع جمهوری آذربایجان امروز دوشنبه اعلام کرد که این کشور عصر روز یکشنبه (دیروز) یک پهپاد ارمنستانی را که با ورود به حریم سرزمینی جمهوری آذربایجان مشغول انجام عملیات شناسایی بود، هدف قرار داد و ساقط کرد.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، این وزارتخانه اشاره‌ای به محل ساقط شدن پهپاد ارمنستانی نکرد اما برخی فعالان در شبکه‌های اجتماعی خبر دادند که این پهپاد در شهرستان «شمکر» واقع در غرب آذربایجان ساقط شد.

این اولین باری نیست که از ماه جولای و شدت گرفتن تنش‌های مرزی بین جمهوری آذربایجان و ارمنستان، نیروهای نظامی آذربایجانی پهپادهای ارمنستانی را ساقط می‌کنند.

طبق گزارش آناتولی، ارتش ارمنستان 12 جولای (22 تیر) آتش‌بس با جمهوری آذربایجان را نقض و با حملات خمپاره‌ای مواضع کشور همسایه را هدف قرار داد و این اقدام بعد از حمله تلافی جویانه باکو و متحمل شدن تلفات، نیروهایش را از مرز عقب کشید.

بنا بر گزارش این رسانه، ارتش ارمنستان طی این درگیری‌ها 12 سرباز جمهوری آذربایجان شامل برخی افسران عالی رتبه این کشور را کشتند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar