ایسنا/ کویت بر پایبندی خود برای ایستادگی در کنار مردم فلسطین جهت دست‌یابی به راه حلی عادلانه که شامل تشکیل کشور با پایتختی قدس شرقی باشد، تاکید کرد.

به نقل از روسیا الیوم، کابینه کویت در بیانیه‌ای مطبوعاتی که بعد از نشست هفتگی دولت صادر شد، اعلام کرد که آرمان فلسطین به عنوان مساله نخست عرب‌ها و مسلمانان، یک مساله محوری است.

کابینه کویت مجدداً حمایتش را از تمامی تلاش‌ها جهت دست‌یابی به یک راه حل عادلانه و فراگیر برای مساله فلسطین که ضامن پایان یافتن اشغالگری‌ها و بازگشت آوارگان باشد، اعلام کرد.

کابینه کویت تاکید کرد که این راه حل باید ضامن تشکیل کشور مستقل فلسطین به پایتختی قدس شرقی در مرزهای چهار ژوئن ۱۹۶۷ بر اساس قعطنامه‌ای بین المللی و ابتکار صلح عربی و راهکار دوکشوری باشد.

۴۱ سازمان در کویت روز دوشنبه درخواست خود را از پارلمان این کشور جهت تصویب قانونی برای جرم‌ دانستن عادی سازی با رژیم صهیونیستی مطرح کردند.

این درخواست در بیانیه مشترک این سازمان‌های غیردولتی و در رأس آنها جمعیت وکلای مدافع و جمعیت معلمان و جمعیت اقتصادی کویت مطرح شد.

این سازمان‌ها اعلام کردند: ما با مردم آزاده کویت جهت درخواست از پارلمان و دولت برای تسریع در تصویب قانونی برای جرم انگاری عادی سازی با دشمن صهیونیستی هم‌صدا می‌شویم.

این سازمان‌ها بر مخالفت با هرگونه مظاهر عادی سازی با اسرائیل یا امضای هر توافق صلحی با آن، حال به هر دلیلی تاکید کردند.

این سازمان‌ها مخالفت خود را با تمامی تلاش‌ها جهت کشاندن کویت به این باتلاق اعلام کردند.

اخیراً دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا پس از دیدارش با هیات کویتی مدعی شد که این هیات برای پیوستن به توافق های صلح با اسرائیل مشتاق بودند و به زودی کویت هم به کشورهایی که با اسرائیل عادی سازی روابط کردند ملحق می‌شود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar