فارس/ برآوردهای آماری از شمار مبتلایان ویروس کرونا در کشورهای اروپایی نشان می‌دهد که این رقم از پنج میلیون نفر عبور کرده و همزمان تلفات این بیماری در جهان نیز به ۹۷۵ هزار نفر رسیده است.

در کنار نگرانی اتحادیه اروپا از افزایش شمار مبتلایان به ویروس «کووید۱۹» در این قاره همزمان با فرا رسیدن فصل پاییز و بررسی اعمال اقدامات سختگیرانه‌تر محدودیتی توسط کشورهای اروپایی، شمار مبتلایان اروپایی از مرز جدیدی عبور کرد.
خبرگزاری فرانسه امروز (چهارشنبه) بر اساس آمارهای جمع‌آوری شده خود از کشورهای اروپایی گزارش داد که شمار کل ابتلا به ویروس کرونا در این قاره از ۵ میلیو نفر فراتر رفته است.
در میان کشورهای اروپایی آلوده به این بیماری، فدراسیون روسیه با حدود یک میلیون و صدوبیست هزار نفر، بیشترین شمار مبتلایان در این قاره را دارد.
بر اساس آمار اعلامی، روسیه طی بیست‌وچهار گذشته ۱۵۰ مورد فوتی بر اثر ابتلا به این ویروس ثبت کرد. این کشور با حدود ۲۰ هزار جان‌باخته اما در رتبه پنجم کشورهای دارای بیشترین موارد فوتی ویروس کرونا ایستاده است.
بیشترین شمار تلفات ویروس کرونا در اروپا با حدود ۴۲ هزار نفر متعلق به انگلیس است که اوایل سال جاری میلادی از اتحادیه اروپا جدا شد و همین امر موجب وخیم‌تر شدن وضعیت نظام درمانی این کشور شده است. در انگلیس تا کنون حدود ۴۰۴ هزار نفر به این بیماری مبتلا شده‌اند که این کشور را در رتبه چهارم اروپا قرار می‌دهد.
رتبه‌های دوم، سوم و پنجم کشورهای اروپایی آلوده به ویروس کرونا، به ترتیب به اسپانیا با حدود ۶۹۰ هزار نفر، فرانسه با تقریبا ۴۷۰ هزار نفر و ایتالیا با نزدیک به ۳۰۱ هزار نفر تعلق دارد.
با این حال رقم ۵ میلیون مبتلای اعلام شده توسط خبرگزاری فرانسه حدود ۴۵۰ هزار نفر از آمار وبگاه معتبر «وُرلداُمتر» بیشتر است.
این وبگاه آماری همچنین امروز اعلام کرد که شمار کل جان‌باختگان بر اثر ابتلا به این بیماری، از ۹۷۵ هزار نفر گذشته است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar