نماد آخرین خبر

نظر ترامپ برای نامزد قاضی دیوان عالی آمریکا معلوم شد

منبع
فارس
بروزرسانی
نظر ترامپ برای نامزد قاضی دیوان عالی آمریکا معلوم شد

فارس/ رئيس‌جمهور آمريکا قصد دارد يک قاضي محافظه‌کار را به عنوان نامزد پر کردن سمت قاضي ديوان عالي آمريکا معرفي کند.


شبکه خبري «سي‌بي‌اس» با گزارش اين خبر به نقل از منابع مطلعي که اشاره‌اي به نام آنها نکرده اين تصميم هنوز نهايي نيست و ترامپ ممکن است نظرش را تغيير دهد، اما بر اساس آنچه اکنون معلوم است ترامپ قصد دارد ظهر شنبه (به وقت محلي) در کاخ سفيد ايمي کاني بارت را به عنوان نامزد پر کردن کرسي خالي قضاوت در ديوان عالي آمريکا معرفي کند

بارت در حال حاضر قاضي  روز دوشنبه با دونالد ترامپ ديدار کرده است. در صورتي که اين خبر تأييد شود، بارت سومين فردي است که ترامپ او را براي قضاوت در ديوان عالي معرفي کرده است.


حضور کوين بارت ۴۸ ساله در ديوان عالي برتري عددي محافظه‌کاران در اين دادگاه را افزايش خواهد داد.

هفته گذشته رسانه‌هاي آمريکا از مرگ «راث بيدر گينسبرگ»، يکي از ۹ قاضي ديوان عالي آمريکا بر اثر ابتلا به سرطان خبر داده‌اند.  

گينسبرگ در زمان مرگ ۸۷ سال سن داشت و مسن‌ترين قاضي ديوان عالي آمريکا بود. او ۲۷ سال در اين سمت بود. 

ديوان عالي آمريکا بالاترين مرجع حل اختلاف در آمريکاست و تصميم‌گيري نهايي در موارد بروز اختلاف بين دولت و کنگره نيز بر عهده اين نهاد است. 

عضويت در هيئت قضات ديوان عالي آمريکا مادام‌العمر است و تغيير در ترکيب اين هيئت مي‌تواند سال‌ها بر وضعيت موازنه قوا در اين کشور اثرگذار باشد.

ديوان عالي آمريکا هشت قاضي و يک رئيس دارد. هرچند که هريک از اين 9 نفر، آرايي برابر دارند، اما در عمل پس از رئيس که از سوي رئيس‌جمهور منصوب مي‌شود، قاضي ارشد، که بيشترين سابقه را در ميان قضات ديوان عالي دارد، داراي بالاترين نفوذ است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar