فارس/ صد‌ها نفر از مردم شهر لندن انگليس در اعتراض به محدوديت‌هايي که دولت براي مقابله با گسترش ويروس کرونا در کشور اعمال کرده دست به اعتراض زدند.

 صد‌ها نفر از مردم انگليس در اعتراض به محدوديت‌هاي جديدي که «بوريس جانسون»، نخست‌وزير اين کشور براي مقابله با گسترش ويروس کرونا اعمال کرده امروز (شنبه) دست به اعتراض زدند.
به نوشته خبرگزاري اسپوتنيک، جانسون، محدوديت‌هاي جديدي را براي مقابله با شيوع ويروس کرونا در کشور اعمال کرده و دليل اين کار را افزايش بيماران بستري شده مبتلا به کرونا عنوان کرده است.
از بيست و هشتم سپتامبر، در صورتي که هر کدام از مردم انگليس تست مثبت کرونا داشته باشند و يا به افراد مبتلا نزديک شوند، مجبور به تحمل دوران قرنطينه خواهند بود، در غير اين صورت جريمه خواهند شد. 
معترضان در اين تظاهرات عنوان کرده‌اند با قوانين فاصله‌گذاري اجتماعي، اجبار در استفاده از ماسک، واکسيناسيون احتمالاً اجباري و به کار‌گيري ابزار‌هاي رديابي براي بيماران موافق نيستند.
شنبه هفته گذشته نيز هزاران نفر از معترضان انگليسي در ميدان «ترافالگار» لندن تجمع کردند و دست به اعتراض زدند. اين اعتراضات در حالي برپا شد که برخي از اين معترضان با پليس درگير شدند و پليس نيز ۳۰ نفر را دستگير کرد.
طي روز‌هاي گذشته انگليس شاهد افزايش شديد شمار مبتلايان به ويروس کرونا بوده است. دولت نيز در واکنش به حجم از مبتلايان، چندين سياست را اتخاذ کرد؛ از جمله اينکه گردهمايي‌هاي اجتماعي را به ۶ نفر محدود ساخت و مدت زمان باز‌گشايي مراکز عمومي و رستوران‌ها را کاهش داد.
بريتانيا تاکنون ۴۲۳ هزار و ۲۳۶ مورد مبتلا را در کشور به ثبت رسانده که از اين تعداد ۴۱ و هزار و ۹۳۶ نفر جان خود را از دست داده‌اند. 

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar