مهر/ دولت فرانسه اعلام کرد که تحقيقات درباره منتشرکنندگان جزئيات گفتگوي ماکرون و پوتين درباره مسموميت «الکسي ناوالني» را آغاز کرده است.

به گزارش آناتولي، دولت فرانسه تحقيقاتي عليه روزنامه‌هايي که محتواي تماس تلفني امانوئل ماکرون رئيس‌جمهور اين کشور با ولاديمير پوتين رئيس جمهور روسيه را منتشر کرده‌اند، آغاز کرده است.
بر اساس اعلام اين خبرگزاري، در بخش پرسش و پاسخ وب‌سايت وزارت امور خارجه فرانسه، يک روزنامه‌نگار نظر وزارت خارجه در مورد انتشار جزئيات مکالمه تلفني ميان پوتين و ماکرون از سوي روزنامه‌هاي فرانسوي در مورد مسموميت «الکسي ناوالني» منتقد دولت روسيه را پرسيد.
وزارت خارجه فرانسه نيز در در پاسخ به اين پرسش نوشت: فاش کردن اسناد محرمانه در خصوص مسائل داخلي غيرقابل قبول است. به همين دليل از اظهارنظر در اين باره اجتناب مي‌کنيم. تحقيقات درخصوص اين موضوع ادامه دارد. ماکرون در تلاش است تمام مسائل مربوط به روسيه به ويژه مواردي که مرتبط با امنيت کشورمان است را از طريق مذاکره حل و فصل کند.
از سوي ديگر بنا بر گزارش مطبوعات روسيه، تحقيقات در خصوص روزنامه لوموند آغاز شده است.
گفتني است روزنامه لوموند مطلبي را درباره گفتگوي پوتين و ماکرون در خصوص موضوع ناوالني منتشر کرد.
اين روزنامه گزارش کرده بود که در گفتگوي مذکور در ۱۴ سپتامبر، پوتين تاکيد کرده است که بايد در مورد سناريوي دخالت لتوني که يکي از توليدکنندگان عامل سمي اعصاب نوويچوک است متمرکز شوند.
گفتني است، «آلکسي ناوالني» منتقد ولاديمير پوتين رئيس‌جمهور روسيه روز ۲۰ آگوست در پروازي در راه بازگشت از شهر تومسک به مسکو در هواپيما به زمين افتاد و هواپيما مجبور به فرود اضطراري در شهر تومسک شد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar