ايرنا/ فرماندار اورگان روز شنبه در مورد ورود گروه هاي حامي ترامپ به پورتلند و تشديد درگيري در اين شهر هشدار داد.


به گزارش شبکه ان بي سي نيوز، از روز شنبه تعدادي از گروه هاي افراطي حامي ترامپ وارد پورتلند شده اند و با اين اقدام پليس انتظار مي دهد که درگيري ها در اين شهر ميان مخالفان و موافقان ترامپ تشديد و به خشونت کشيده شود.

"کيت براون" فرماندار دموکرات ايالت اورگان براي جلوگيري از تشديد درگيري و خشونت از روز جمعه اعلام وضعيت اضطراري در پورتلند اعلام کرد و اظهار داشت، گروه هاي برتري طلبان سفيد در حال ورود به پورتلند از شهرهاي ديگر هستند و يک تلاش هماهنگ ميان نيروهاي اجراي قانون ايالتي و محلي در ايام آخر هفته براي حفظ امنيت مردم بايد برقرار شود.

فرماندار اورگان همچنين افزود: ما ديده ايم که وقتي پارتيزان هاي مسلح امور را به دست خود مي گيرند چه اتفاقي مي افتد. ما آن را در شارلوتسويل و کنوشا ديده ايم و متأسفانه ما حتي آن را در اينجا در پورتلند ديده ايم.

وي با هشدار به حاميان ترامپ گفت: بگذاريد کاملاً روشن سخن بگويم ما آخر هفته هيچ نوع خشونتي را تحمل نخواهيم کرد. کساني که شعله هاي خشونت را برافروخته اند و کساني که به دنبال جنگ به پورتلند مي آيند پاسخگو خواهند بود.

دونالد ترامپ رييس جمهوري آمريکا بارها در سخنان و توييت ها حمايت خود از گروه هاي برتري طلب سفيد پوست را عنوان کرده است.

با نزديک شدن به انتخابات ۲۰۲۰ رياست جمهوري آمريکا، به دستور ترامپ سرکوب اعتراضات به نژادپرستي در شهر پورتلند به شدت افزايش يافته است.

پليس پورتلند مدعي است که افراد بازداشت شده با اتهام اقدام و فعاليت‌هاي کيفري از جمله پرتاب سنگ و اشياء به داخل ساختمان فدرال رو به رو هستند.

به دنبال قتل بي رحمانه فلويد شهروند سياه پوست آمريکايي توسط پليس موجي از اعتراضات مردمي به بي عدالتي در کشور و مخالفت با رفتارهاي خشونت آميز در سراسر آمريکا به راه افتاده و با گذشت بيش از سه ماه از اين حادثه همچنان برخي از شهرهاي از جمله پورتلند شاهد اعتراضات ضد نژادپرستانه است.

«دونالد ترامپ» رئيس جمهوري آمريکا براي مقابله با معترضان بيش از صد مامور فدرال را براي سرکوب اعتراضات به پورتلند فرستاد و اين اقدام وي به اعتراضات دامن زده است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar