فارس/ وزير خارجه آمريکا و مسئول سياست خارجي اتحاديه اروپا روز يکشنبه تلفني درباره آخرين تحولات در درياي مديترانه گفت‌وگو کردند.

«مايک پامپئو» وزير خارجه آمريکا روز يکشنبه تلفني با «ينس استولتنبرگ» دبير کل پيمان آتلانتيک شمالي (ناتو) درباره همکاري‌هاي فرا اقيانوسيه گفت‌وگو کردند.
بر اساس بيانيه وزارت خارجه آمريکا، پامپئو و استولتنبرگ در اين تماس تلفني درباره اوضاع در شرق مديترانه و ضرورت اهميت اتحاد ناتو گفت‌وگو کردند.
پامپئو از تصميم اخير ترکيه و يونان براي از سرگرفته شدن مذاکرات درباره فعاليت‌هاي اکتشافي در درياي مديترانه نيز استقبال کرد و خواستار کاهش تنش‌ها در اين منطقه شد.
هفته پيش وزارت امور خارجه يونان طي بيانيه‌اي اعلام کرد که به‌زودي مذاکرات و گفت‌وگوهاي اين کشور با ترکيه با محوريت فعاليت‌هاي اين دو کشور در شرق درياي مديترانه از سر گرفته خواهد شد.
در اين بيانيه آمده است که آنکارا و آتن بر سر از سرگيري شصت و يکمين دور مذاکرات اکتشافي به توافق رسيده و قرار است «به‌زودي» اين مذاکرات در شهر استانبول انجام شود.
در هفته‌هاي اخير به دنبال اقدامات ترکيه در زمينه حفاري و اقدامات اکتشافي در شرق مديترانه، تنش‌ها بين اين کشور با يونان و برخي ديگر از کشورهاي اروپايي بالا گرفته بود.
تنش‌ها در شرق مديترانه به حملات لفظي بين ترکيه و فرانسه هم منجر شده بود.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar