باشگاه خبرنگاران/ ماموران امنیتی ویژه حفاظت از رئیس‌جمهور آمریکا اعلام کردند او هیچ اهمیتی برای جان و سلامتی آن‌ها قائل نبوده است.
 
به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، کارمندان سرویس مخفی ویژه رئیس جمهور آمریکا، در محافل خصوصی از بی مبالاتی و نادیده انگاشتن سلامتی خود از سوی دونالد ترامپ گله‌مند هستند.

روزنامه واشنگتن پست با استناد به گفته‌های منابع ناشناس گزارش داد پرسنل سرویس مخفی که به ویژه در تجمعات انتخاباتی ترامپ را همراهی می‌کنند، به شدت از بی توجهی او به خطرات جسمی که سلامت آن‌ها را تهدید می‌کند، شاکی هستند. این افراد برغم حضور در محل‌های متراکم جمعیتی و بدون فاصله گذاری اجتماعی و عمدتا بی پوشش، از اواخر ماه اوت تاکنون مورد آزمایش ابتلا به کرونا قرار نگرفته اند.

یکی از این ماموران امنیتی کاخ سفید می‌گوید: او هرگز به ما اهمیت نداده است.

یک مقام آگاه از جزئیات امنیتی نیز در تائید اظهارات مقامات سرویس مخفی آمریکا می‌گوید کاملا واضح است که این دولت اهمیتی به سرویس مخفی نمی‌دهد.

شمار زیادی از حلقه نزدیکان ترامپ که ۲۶ سپتامبر در مراسم معرفی ایمی بارت به عنوان قاضی دیوان عالی حضور داشتند، به کرونا مبتلا شده اند.

رئیس جمهور آمریکا که زمانی موجودیت ویروس کرونا را به تمسخر می‌گرفت، اکنون اسیر ویروس کرونا شده و در بیمارستان نظامی مریلند بستری شده است. آخرین خبر‌ها از بدتر شدن وضع جسمانی او و بروز برخی مشکلات تنفسی برای ترامپ خبر می‌دهد.

باب وودوارد، روزنامه نگار کهنه کار آمریکایی در کتابی افشاگرانه که اخیرا راهی بازار کرد، نوشت: ترامپ در جایی اذعان کرده تعمدا سعی در بی اهمیت جلوه دادن بیماری کرونا داشته تا بدین طریق از وحشت عمومی در آمریکا بکاهد.

رئیس جمهور آمریکا، بامداد جمعه اعلام کرد که نتیجه تست کرونای او و همسرش به ویروس کرونا مثبت بوده است. او در صفحه توئیترش نوشت: «نتیجه تست بانوی اول و من امشب مثبت اعلام شد. ما روند قرنطینه را فورا آغاز خواهیم کرد. ما با یکدیگر این را هم پشت سر خواهیم گذاشت.»

روز پنجشنبه نتیجه تست کرونای هوپ هیکز، یکی از مشاوران نزدیک ترامپ مثبت اعلام شده بود. هیکز یکی از اعضای حلقه نزدیک به ترامپ است. او در سفر اخیر او به ایالت اوهایو برای شرکت در مناظره با جو بایدن، نامزد حزب دموکرات، رئیس‌جمهور آمریکا را همراهی کرده بود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar