مهر/ وزیر خارجه آلمان مدعی است اگر سازمان منع استفاده از تسلیحات شیمیایی مسمومیت «ناوالنی» با عامل اعصاب را تائید کند، اتحادیه اروپا باید دور جدیدی از تحریم‌ها را علیه روسیه اعمال کند.

به گزارش اسپوتنیک، هایکو ماس وزیر خارجه آلمان مدعی شده چنانچه سازمان منع استفاده از تسلیحات شیمیایی گزارش آزمایشگاه‌های آلمان، سوئد و فرانسه را مبنی بر مسمومیت «آلکسی ناوالنی» با عامل اعصاب «نوویچوک» تائید کند؛ اتحادیه اروپا چاره‌ای جز تحریم مسکو نخواهد داشت.
وی همچنین مدعی شد که این تحریم‌ها باید هدف‌مند و متناسب (با جرم) باشند.
به ادعای ماس، نقض این چنینی کنوانسیون تسلیحات شیمیایی نباید بی‌پاسخ بماند و این نکته‌ای است که اروپا درباره آن اتفاق نظر دارد.
با این حال، ماس تلاش کرد تحریم پروژه انتقال گاز طبیعی نورد استریم ۲ را امری غیرمنطقی نشان دهد چراکه به گفته وی، بیش از یکصد شرکت اروپایی که نیمی از آنها آلمانی هستند در این پروژه مشارکت می‌کنند و تعلیق آن به قیمت بی‌کار شدن شمار زیادی از کارگران اروپایی تمام می‌شود.
ناوالنی از منتقدین دولت مسکو است که ماه پیش حین سفر با هواپیما دچار بیهوشی شد و سپس از روسیه به آلمان انتقال یافت. بعدها طرفین اروپایی مدعی شدند که وی با عامل اعصابی که فقط روسیه روش تهیه آن را می‌داند، مسموم شده است!

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar