مهر/ در پی انتشار پیام هایی در توئیتر در خصوص آرزوی مرگ برای رئیس جمهور آمریکا، این شبکه اجتماعی اعلام کرد که انتشار چنین پیام هایی بر خلاف مقررات آن است.

به گزارش یورونیوز، توئیتر اعلام کرده پیام‌هایی که در آنها برای دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا آرزوی مرگ شده است نقض مقررات این شبکه اجتماعی محسوب می‌شود.
بنا به اعلام توئیتر حساب کاربرانی که به دنبال ابتلای دونالد ترامپ به ویروس کرونا برای او آرزوی مرگ کنند ممکن است تعلیق شود.
«زارا رحیم» سخنگوی سابق هیلاری کلینتون، رقیب دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ یکی از افرادی بود که به دنبال ابتلای رئیس جمهوری ایالات متحده به ویروس کرونا برای او آرزوی مرگ کرد و نوشت: «توئیت کردن چنین چیزی طی چهار سال گذشته برخلاف هویت اخلاقی من بود اما امیدوارم بمیرد.»
در پی انتشار این پیام، حساب کاربری زارا رحیم به حالت «حفاظت شده» یا خصوصی درآمده است و امکان مشاهده توئیت های او جز برای دنبال کنندگان وی وجود ندارد.
زارا رحیم در سال‌های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ همزمان با ریاست جمهوری باراک اوباما در دفتر راهبرد امور دیجیتال کاخ سفید مشغول به کار بود.
تصمیم توئیتر برای ممنوعیت آرزوی مرگ برای دیگران در این شبکه اجتماعی با واکنش منفی گروهی از کاربران روبرو شد. آنها بر این باور هستند که توئیتر پیش از این چنین سیاستی را اجرا نکرده بود. برخی از این کاربران تاکید می‌کنند که به دفعات پیام‌های تهدیدآمیز همراه با آرزوی مرگ دریافت کرده اند اما توئیتر واکنشی نشان نداده است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar