ايسنا/ مايکل مور، مستندساز مشهور آمريکايي در پستي در فيسبوک در واکنش به خبر ابتلاي دونالد ترامپ به ويروس کوويد – ۱۹ ادعا کرد که اين رئيس جمهور آمريکا در مورد ابتلايش به کروناويروس جديد "دروغ" گفته است.

به گزارش اسپوتنيک، مايکل مور ۶۶ ساله با رد خبر بستري شدن دونالد ترامپ در بيمارستان به خاطر ابتلا به کروناويروس مدعي شد که رئيس جمهور آمريکا به دروغ گفته که به اين بيماري مبتلا شده است!
مايکل مور که کارگردان مستند مشهور فارنهايت ۹/۱۱ است مي‌گويد تنزل آمار آراي ترامپ در نظرسنجي‌ها او را به تکاپو انداخته تا گزينه‌هايي براي تقويت محبوبيت رو به تنزلش تا پيش از انتخابات رياست جمهوري نوامبر آتي بيابد.
مور اظهار مي‌کند که با شکست در اين زمينه ترامپ به دنبال اين است که روز انتخابات رياست جمهوري را صرف نظر از قانون اساسي، از سوم نوامبر به تاريخي ديگر موکول کند و به گفته اين مستندساز، ترامپ کوچکترين اهميتي به قانون اساسي نمي‌دهد.
اين فعال ضدترامپ در عين حال تاکيد کرد که رئيس جمهور آمريکا يک "نابغه شيطاني" است که هوشمندانه از اخبار مربوط به ابتلايش به کروناويروس "استفاده تسليحاتي" مي‌کند.
مايکل مور در ادامه اين مطلبش نوشت: دموکراتها، ليبرالها، رسانه‌ها و ديگران همواره به اشتباه با ترامپ همچون يک لوده و يک احمق و يک کودن رفتار کرده‌اند. بله او همه اينها هست اما او در عين حال يک زيرک است. او زرنگتر از کومي بود. او زرنگ تر از مولر بود. او زرنگتر از ۲۰ جمهوريخواه در رقابت مقدماتي حزب جمهوريخواه بود و سپس همين کار را با دموکراتها کرد و به رغم به دست آوردن آراي کمتر نسبت به رقيبش کاخ سفيد را به دست آورد.
مور مدعي شد که کاخ سفيد و ترامپ دارند حقيقت را درباره وضعيت رئيس جمهور آمريکا پنهان مي‌کنند که چندان با در نظر گرفتن اين که وي "از بابت دروغ‌هاي زيادي گناهکار است" چندان جاي تعجب نيست.
وي خاطر نشان کرد: يک حقيقت مطلق درباره ترامپ وجود دارد: او يک دروغگوي ثابت قدم، مطلق، سفت و سخت، بي پروا و حرفه‌اي است. يک دروغگوي سريالي. يک دروغگوي حقيقي اثبات شده.
مايکل مور ادامه داد: چرا واقعا ما امروز حرف او را باور مي‌کنيم؟ آيا حالا او اعتماد شما را به دست آورده است؟
اين مستندساز در اثبات حرفش درباره ترامپ به افشاگري دکتر بورنستاين، پزشک نيويورکي اشاره کرد که در سال ۲۰۱۸ گفت که ترامپ به او نامه گواهي داشتن "سلامت فوق‌العاده" خود را در زمان کمپين ۲۰۱۶ به او ديکته کرده است.
در يک مورد ذکر شده ديگر از سوي مايکل مور، دکتر روني جکسون، پزشک کاخ سفيد در سال ۲۰۱۸ در ضمن ارائه نتايج معاينه مربوط به سلامت جسماني ترامپ گفت که اگر ترامپ در ۲۰ سال گذشته يک رژيم غذايي سالمتر را حفظ مي‌کرد مي‌توانست تا سن ۲۰۰ سالگي زندگي کند و از "ژنهاي خارق‌العاده" او تعريف کرد.
مايکل مور با اين حال در انتهاي پستش ظاهرا از ادعايش عقب نشيني کرده و گفت که ترامپ "احتمالا ويروس کوويد ۱۹ را دارد" اما نياز به بهبود حالش دارد تا بتواند متعاقبا پاسخگوي "سوءمديريت" خود در قبال پاسخ به همه گيري کروناويروس در آمريکا باشد.
مور تاکيد کرد: در پايان به عنوان يادداشت شخصي "آقاي رئيس جمهور زنده بمانيد. خروج شما از زندگي عمومي بايد به طريقي درست و در خور اتفاق بيفتد."
مايکل مور در ماه ژوئيه ۲۰۱۶ نيز جزو معدود کساني بود که پيش بيني کرده بود دونالد ترامپ در انتخابات رياست جمهوري بر هيلاري کلينتون، رقيب دموکراتش غلبه مي‌کند. وي هم‌چنين پيش بيني کرده بود که چهار سال رياست جمهوري ترامپ به پايان نمي‌رسد يا استيضاح مي‌شود. وي حالا نيز پيش بيني کرده ترامپ پيروز انتخابات ۲۰۲۰ خواهد بود.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar