ايسنا/ وزير امور خارجه آمريکا امروز (يکشنبه) عازم ژاپن خواهد شد اما سفر به مغولستان و کره‌جنوبي را که در برنامه بود، به دنبال ابتلاي دونالد ترامپ به کرونا لغو مي‌کند.

به نقل از خبرگزاري رويترز، اطلاعيه روز شنبه وزارت خارجه آمريکا پس از ابتلاي دونالد ترامپ به کوويد-۱۹ و بستري شدن او در بيمارستان والتر ريد براي درمان ابتلا به ويروس کرونا صادر شد.

در ابتدا مايک پامپئو، وزير امور خارجه آمريکا قصد داشت از چهارم تا هشتم اکتبر به سه کشور سفر داشته باشد. او امروز آمريکا را به مقصد توکيو ترک مي‌کند اما در تاريخ ششم اکتبر پس از رايزني با همتايان ژاپني و شرکت در نشستي با حضور وزيران خارجه هند و استراليا به واشنگتن باز مي‌گردد.

ترامپ شامگاه پنج‌شنبه درباره بيماري خود اطلاع‌رساني کرد و براي درمان به يک مرکز درماني نظامي در اطراف واشنگتن دي‌سي رفت. او شنبه در پيامي ويديويي از اين بيمارستان گفت حال "بسيار بهتري" دارد اما چند روز آتي آزمون واقعي براي درمان او خواهد بود.

وزير امور خارجه آمريکا هم در پيامي ويديويي گفت حالش خوب است اما در "اقدامي احتياطي" برخي از سفرهايش را لغو کرده است. او گفت سفر به آسيا همچنان در برنامه قرار دارد.

پامپئو گفت: شما بدانيد که حال من خوب است، خيلي عالي هستم. ظرف دو روز دو بار تست داده‌ام. در سلامت کامل به سر مي‌برم و همچنان در نظر دارم تا سفري که به آسيا برنامه‌ريزي کردم، انجام دهم.

وزارت خارجه آمريکا در بيانيه‌اي گفت، انتظار مي‌رود پامپئو دوباره در ماه اکتبر به آسيا سفر کند و براي برنامه‌ريزي مجدد کار خواهد کرد.

پامپئو اولين بار است که پس از يک سال به شرق آسيا سفر مي‌کند و اين تحولات در شرايطي به وقوع مي‌پيوندد که مناسبات آمريکا با پکن در بدترين حالت طي چندين دهه است. علاوه بر ترامپ، ويروس کرونا ملانيا ترامپ و چندين سناتور جمهوري‌خواه و همچنين ميليون‌ها تن را در آمريکا مبتلا کرده است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar