مهر/ سخنگوی ارتش افغانستان از انفجار یک خودروی بمب گذاری شده در استان قندهار این کشور خبر داد.

به نقل از اسپوتنیک، «یحیی علوی» سخنگوی ارتش افغانستان با صدور یک بیانیه اعلام کرد که یک دستگاه خودروی بمب گذاری شده در یک پایگاه ارتش ملی افغانستان در استان جنوبی قندهار منفجر شد.

علوی در این بیانیه افزود که این انفجار در یکی از بخشهای غربی این استان و در شامگاه شنبه اتفاق افتاد.

طبق بیانیه علوی، یک دستگاه خودرو بمب گذاری شده با هدف حمله به پایگاه ارتش ملی افغانستان آماده شده بود، اما به دلیل آنکه نیروهای نظامی حوالی ساعت ۸ شامگاه شنبه آن را متوقف کرده و به سوی آن شلیک کردند، منفجر شد و در نتیجه از رسیدن به محل موردنظر (در پایگاه ارتش ملی افغانستان) بازماند.

سخنگوی ارتش ملی افغانستان اعلام کرد که در اثر این انفجار هیچکدام از نیروهای ارتش ملی افغانستان کشته و یا زخمی نشدند، با این حال یک منبع محلی به خبرگزاری اسپوتنیک گفت که این انفجار تلفاتی داشته است. بنا به گفته این منبع محلی، پنج نیروی ارتش ملی افغانستان کشته و سه تن دیگر زخمی شده اند.

هنوز هیچ فرد یا گروهی مسئولیت این انفجار را برعهده نگرفته است.

در اواخر ماه میلادی گذشته، «زلمای خلیل زاد» نماینده ویژه آمریکا در امور افغانستان در جریان گفتگوهای صلح در دوحه قطر خواستار کاهش خشونت‌ها در افغانستان شد.

گفتنی است که درگیریهای خشونت بار و انفجار بمب در افغانستان به رغم برگزاری گفتگوهای صلح میان دولت افغانستان و گروه طالبان در دوحه همچنان ادامه دارد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar