مهر/ رسانه هاي عربي نتايج انتخابات رياست جمهوري آمريکا را در صدر اخبار خود قرار دادند و واکنش هاي متفاوتي را در اين زمينه اتخاذ کردند.

رسانه هاي جهان عرب که تا پيش از انتخابات آمريکا روي پيروزي ترامپ سرمايه گذاري کرده بودند نسبت به شکست او واکنشي نشان ندادند و وانمود کردند بگويند همان ارتباط را با جو بايدن ادامه خواهند داد.
تارنماي لبنان ۲۴ دراين باره نوشت که انتخاب بايدن تاثيري بر وضعيت تحريم ها عليه لبنان و سوريه نخواهد داشت چرا که هر دوي اين تحريم ها حمايت دموکرات ها را هم داشته است.
تارنماي النشره لبنان هم اعلام کرد: حمايت ترامپ از نتانياهو براي او راي آور نبود بلکه باعث ترغيب يهوديان به حمايت از بايدن شد.
موضوع نگراني بن سلمان از انتخاب ترامپ نيز تيتر اصلي شبکه الميادين بود که به آن پرداخت. الميادين نوشت: بن سلمان از انتخاب بايدن بايد بسيار نگران است.
روزنامه سعودي الرياض تنها به اين نکته بسنده کرد که جو بايدن رئيس جمهور چهل و ششم ايالات متحده آمريکا شد.
شبکه الجزيره در گزارشي با عنوان «بايدن آقاي کاخ سفيد و ترامپ: من برنده هستم» به اين موضوع واکنش نشان داد و اعلام کرد که ترامپ چگونه مي تواند انتقال قدرت به بايدن را پيچيده کند.
اين شبکه همچنين اعلام کرد: پيروزي بايدن چه تاثيري بر روابط آمريکا و ترکيه دارد؟
روزنامه سعودي عکاظ نوشت: منطقه در حال انتظار است و آماده مي‌شود. پس از پيروزي بايدن چه پيش خواهد آمد. اين روزنامه همچنين افزود: چه کسي ترامپ را به شکست متقاعد خواهد کرد؟
روزنامه کويتي القبس نيز در تيترهايي نوشت: در توئيتر کلمه بازنده را جستجو کني، ترامپ ظاهر مي‌شود. ترامپ در خفا شکست خود را انکار نمي‌کند و علناً ادعا مي‌کند که پيروز شده است.
اين روزنامه همچنين اعلام کرد: منافع بر روابط واشنگتن با خليج فارس حاکم است.
روزنامه الشرق قطر هم در تيتري اعلام کرد: بنظر مي رسد قطري ها به دليل تحريم توسط عربستان سعودي تنها کشور عربي حوزه خليج فارس هستند که از آمدن بايدن خوشحالند.
اسکاي نيوز نوشت: بايدن در روز نخست رياست جمهوري خود، ممکن است هشت سياست را تغيير دهد که چهارمين مورد مربوط به کشورهاي اسلامي و آفريقايي است.
اين رسانه همچنين نوشت: انتخاب بايدن، حيوان اهلي را که چند سال از کاخ سفيد دور بود به آن بازمي گرداند.
روزنامه اماراتي البيان نيز نوشت: پيروزي بايدن، آرزوهاي درخواست کنندگان پناهندگي به ايجاد تغيير در سياست را تقويت کرد.
الخليج بحرين اعلام کرد: پادشاه انتخاب بايدن به عنوان رئيس جمهور آمريکا را تبريک گفت.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar