فارس/ مجري شبکه خبري فاکس نيوز ضمن انتقاد از شکايت رئيس‌جمهور آمريکا از نتايج انتخابات رياست‌جمهوري، اين اقدام او را غير‌ قابل توجيه خواند.

«کريس والاس»، مجري باتجربه شبکه «فاکس نيوز» که وظيفه هدايت مناظره اول دو نامزد انتخابات آمريکا را بر عهده داشت از شکايت دونالد ترامپ، رئيس‌جمهور اين کشور از نتايج انتخابات انتقاد کرد.
به نوشته وبگاه خبري «هيل»، والاس بعد از اعلام پيروزي «جو بايدن» اقدام ستاد انتخاباتي ترامپ در طرح شکايت از نتايج شمارش آراي برخي از ايالت‌ها را غير‌قابل توجيه خواند.
اين مجري آمريکايي گفت: «به نظر من اين (شکايت‌ها) بيش‌ از پيش توجيه‌ ناپذير خواهد بود؛ زيرا من فکر مي‌کنم که شما خواهيد ديد بسياري از رهبران جمهوري‌خواه که اکنون فهميده‌اند سر‌نوشت و آينده‌شان مستقيماً در گروي دونالد ترامپ نيست، عقب‌نشيني خواهند کرد.»
والاس همچنين گفت: «ترامپ کاملاً حق دارد شکايت‌هاي حقوقي خود را پيگيري کند، ساير نامزد‌هاي شکست‌خورده در گذشته اين کار را انجام داده‌اند، اما تاکنون ما چيزي که در سطح تقلب جدي مطرح شده باشد را نديديم و مطمئناً تقلب جدي که نتايج انتخابات را تغيير بدهد را مشاهده نکرديم.»
ستاد انتخاباتي ترامپ در چندين ايالتي که براي پيروزي وي مهم بود، شکايت‌هايي را طرح کرده‌ است.
کارشناسان حقوقي آمريکا گفته‌اند احتمالاً هيچ يک از پرونده‌هاي قضايي ستاد ترامپ در نتيجه انتخابات تغييري ايجاد نمي‌کند.
اما برخي افراد نزديک به ترامپ نيز به فاکس نيوز گفته‌اند در صورتي که پرونده شکايت ستاد وي شکست بخورد، او با افتخار شکست را خواهد پذيرفت.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar