فارس/ رئيس جمهور آمريکا در پيامي در توئيتر تاکيد کرد که اين کشور تاريخچه‌اي از مشکلات انتخاباتي داشته است.

«دونالد ترامپ» رئيس جمهور آمريکا در چند رشته پيام در شبکه اجتماعي توئيتر به تاريخچه مشکلات انتخاباتي در اين کشور اشاره کرد.
وي در اين پيام‌ها نوشت: «ما بايد به راي‌ها بنگريم. ما تازه در آغاز مرحله دسته‌بندي هستيم. ما بايدن به اين ادعاها بنگريم. ما شاهد تعدادي شواهد هستيم.ما تاريخچه‌اي از مشکلات انتخاباتي در اين کشور داريم.»
ترامپ اضافه کرد: «در پنسيلوانيا شما از طرف ديوان عالي دستور داشتيد که آرايي که پس از مهلت قانوني دريافت شده بود را جدا کنيد. اين نيازمند مداخله قضايي (ساموئل) آليتو (قاضي دادگاه ديوان عالي) است. اين بخش عمده‌اي از آرا است.»
رئيس جمهور آمريکا افزود: «زماني که شما درباره چالش‌هاي سيستماتيک صحبت مي‌کنيد درباره اين است که چگونه اين آرا مورد تصديق قرار گرفته چون اگر چالشي در اين سيستم درباره تصديق وجود داشته باشد اين به صورت جدي تمام انتخابات را تحت تاثير قرار مي‌دهد و چيزي که من را نگران مي‌کند اين است که ما بيش از يک صد مييون راي پستي در شهرهايي نظير فيلادلفيا و ديترويت با يک سري طولاني از مشکلات انتخاباتي داشته‌ايم.»
ترامپ در حالي همچنان تلاش مي‌کند که نتايج آراي اين کشور را به چالش بکشاند که روز گذشته رسانه‌هاي مختلف اين کشور شامل آسوشيتدپرس، سي‌ان‌ان و حتي فاکس نيوز جمهوري‌خواه، جو بايدن و کامالا هريس را به عنوان رئيس‌جمهور و معاون رئيس‌جمهور منتخب، برنده انتخابات رياست جمهوري و دونالد ترامپ و مايک پنس معاونش را بازنده آن خواندند.
به دنبال اين تحولات، بايدن و هريس با ايراد يک سخنراني رسما خودشان را پيروز انتخابات رياست جمهوري آمريکا خواندند اما ترامپ ضمن نپذيرفتن شکست، از رجوع خود به دادگاه براي متوقف کردن آنچه «تقلب بزرگ در انتخابات» خوانده است، خبر داد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar