مهر/ بررسي کارنامه سياه جو بايدن در عرصه سياست خارجي آمريکا نشان مي دهد که وي نيز مانند ديگر رؤساي جمهور اين کشور، به دنبال اجراي اهداف استعمارگرايانه واشنگتن است.
 
ممکن است نتايج غير نهايي انتخابات رياست جمهوري آمريکا و پيشتازي جو بايدن در اين انتخابات در سايه استقبال سران کشورهاي جهان از بايدن، اين تصور را به وجود آورد که وي حامل سياست‌هاي جديدي براي آمريکا و پرونده‌هاي مهم جهان بوده و قصد تغيير خط مشي خارجي واشنگتن را دارد.
اين تصور در حالي براي برخي افراد به وجود آمده است که جو بايدن يک سياستمدار تازه کار و نوپا در آمريکا به شمار نمي‌رود و کارنامه مشخصي در اين عرصه دارد به طوري که بررسي اين کارنامه، نشان مي‌دهد که خط مشي آمريکا در عرصه سياست خارجي اين کشور يکي است و تنها افراد در رأس قدرت تغيير مي‌کنند.
اينکه ممکن است بايدنِ دموکرات در انتخابات رياست جمهوري آمريکا پيروز شود باعث نخواهد شد که آمريکا از مواضع قلدرمآبانه و استعمارگرايانه خود در قبال ديگر کشورها کوتاه آمده و يا عقب نشيني کند.
در ادامه به کارنامه سياسي جو بايدن مي‌پردازيم:
بايدن از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۷ به عنوان معاون رئيس جمهور آمريکا فعاليت مي‌کرد. جالب است بدانيم که در دوره معاونت وي چه جناياتي توسط آمريکا عليه کشورهاي جهان رخ داده است:
در اين دوره،
ـ يمن دست کم ۳۵ بار
- ليبي ۴۹۶ بار
- پاکستان ۳ بار
- سومالي ۱۴ بار
- عراق ۱۲ هزار و ۹۵ بار
- افغانستان هزار و ۳۳۷ بار
- سوريه ۱۲ هزار و ۱۹۲ بار بمباران شده اند.
اوباما و معاونش بايدن، عاملان اصلي پروژه به راه انداختن جنگ جهاني عليه سوريه به شمار مي‌روند.
شخص بايدن، مبدع پروژه تجزيه عراق و چند تکه کردن اين کشور محسوب مي‌شود.
زماني که سردار حاج قاسم سليماني به دست دونالد ترامپِ قاتل و باند وي به شهادت رسيد، بايدن با وقاحت تمام مدعي شد که سردار سليماني مستحق کشته شدن بوده است!
با وجود تمام اين جنايات و کارنامه سياه دوره معاونت بايدن، بازهم کساني هستند که فکر کنند، بايدن قرار است در سياست خارجي آمريکا تغييري به وجود آورد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar