ايرنا/ جو بايدن رئيس جمهوري منتخب آمريکا با راه‌اندازي يک پايگاه اينترنتي نخستين گام را براي انتقال قدرت و ورود به کاخ سفيد در ۷۳ روز آينده برداشت.

به نقل از خبرگزاري فرانسه، بايدن و معاون منتخبش «کامالا هريس» روز يکشنبه به وقت محلي آمريکا يک پايگاه اينترنتي و يک حساب توئيتري در راستاي اجراي روند انتقال قدرت راه اندازي کردند.

اين تارنما، کوويد-۱۹، بهبود اقتصادي، برابري نژادي و تغييرات آب و هوايي را چهار اولويت بايدن معرفي کرد.

در اين تارنما با اشاره به تاريخ آغاز رياست جمهوري بايدن در ۲۰ ژانويه، آمده است: تيمي که تشکيل خواهد شد از همان روز نخست به اين چالش ها خواهد پرداخت.

بايدن قصد دارد روز دوشنبه يک گروه کاري براي مقابله با کرونا معرفي کند. کرونا در آمريکا تا کنون جان بيش از ۲۳۷ هزار نفر را گرفته است.

بايدن پيش از اين اعلام کرده بود که قصد دارد به پيمان آب و هوايي پاريس بازگردد و برخي فرمان‌هاي اجرايي دونالد ترامپ را لغو کند.

بايدن با کسب ۲۹۰ رأي الکترال در برابر تنها ۲۱۴ رأي ترامپ، به عنوان چهل و ششمين رئيس جمهوري آمريکا انتخاب شد و خانم «کامالا هَريس» نيز به عنوان نخستين زن، به معاونت رئيس جمهوري اين کشور برگزيده شد.

بايدن شنبه شب در نخستين توئيت پس از اعلام پيروزي‌اش در انتخابات رياست جمهوري آمريکا، نوشت: رئيس جمهوري تمام مردم آمريکا خواهم بود؛ چه آنهايي که به من رأي دادند و چه آنهايي که به من رأي ندادند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar