باشگاه خبرنگاران/ منابع عالي‌رتبه دولت کويت اعلام کرد اين کشور در تلاش است اختلاف مستمر ميان کشور‌هاي عربي حاشيه خليج فارس را حل و فصل کند.
 
به نقل از روزنامه کويتي «القبس»، برخي منابع عالي‌رتبه در دولت کويت از تلاش‌هاي جديد اين کشور براي حل اختلافات در شوراي همکاري خليج فارس خبر دادند و گفتند که تماس‌ها به منظور ايجاد وحدت و تلاش براي نزديک کردن ديدگاه‌ها به يکديگر ادامه دارد.

اين منابع ورود طرف‌هاي جديد به روند حل اختلافات در اين شورا را بعيد دانسته و گفتند: کويت، آمريکا و کشور‌هاي عضو شوراي همکاري خواستار پايان دادن به اختلافات به منظور مقابله با چالش‌هاي منطقه‌اي، تغييرات جهاني و اقتصادي و حفظ موجوديت اين شورا هستند.

منابع عالي رتبه دولت کويت همچنين درباره آغاز تحرکات جديد براي حل اختلافات در شوراي همکاري به گونه‌اي که رضايت همگان جلب شود، ابراز اميدواري کردند.

العربي الجديد نيز هفته گذشته به نقل از منابع آگاه اعلام کرد که اخباري در سطوح عالي رتبه سياسي، که هنوز تاييد نشده است، از احتمال اعلام آشتي ميان کشور‌هاي عربي حوزه خليج فارس با قطر در روز‌هاي آينده وجود دارد.

اين منابع آگاه افزودند: کويت نقشي اساسي در تجديد رايزني‌ها در اين زمينه داشته و روز‌هاي گذشته شاهد نشست‌هاي پي در پي ميان مقامات کشور‌هاي حاشيه خليج فارس در کويت و عُمان بوده که نتيجه آن يک توافق بوده است و بزودي اعلام خواهد شد.

در همين ارتباط اخيرا «نواف الاحمد جابر الصباح» امير کويت، نامه‌اي براي «سلمان بن عبدالعزيز» پادشاه سعودي، فرستاد و بر اساس گزارش «القبس» اين نامه درباره حل اختلافات با قطر بوده است.

بحران روابط ميان چهار کشور عربي با قطر از ژوئن ۲۰۱۷ با قطع کامل روابط ديپلماتيک عربستان سعودي، مصر، امارات متحده عربي و بحرين با اين کشور آغاز شد و هنوز حل نشده است و قطر صادرات و اقتصاد خود را در سال‌هاي گذشته متنوع و گسترده کرده است تا تبعات اين محاصره را کاهش دهد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar