تسنيم/ يک رسانه رژيم صهيونيستي اعلام کرد که حجم تجارت اين رژيم با امارات متحده عربي به ميلياردها دلار در سال خواهد رسيد.

روزنامه يسرائيل هيوم در گزارشي در شماره امروز خود خبر داد ، يک هيئت از بازرگانان و فعالان اقتصادي از ديروز يک شنبه در دبي حضور دارند تا زمينه صادارات کالاهاي مختلف را به اين شيخ نشين فراهم کنند.

به نوشته اين روزنامه عبري زبان ، قرار است عمده صادارات اسرائيل به امارات متحده عربي کالاهاي فن آورانه در بخش اينترنت ، ادوات پزشکي ، کشاورزي و آبرساني باشد.

به نوشته يسرائيل هيوم :  اولين هيئت از فعالان اقتصادي شامگاه يک شنبه وارد دبي شد وقرار است يک هفته زمينه هاي همکاري تجاري را با مسئولين  اماراتي مورد بحث و بررسي قرار دهد.

اين روزنامه عبري زبان فاش کرد اين هيئت که شماري از مسئولين عالي رتبه بازرگاني و صنفي  اسرائيل  در آن عضويت دارند قرار است نحوه همکاري با شرکت ها و موسسات تجاري کشورهاي مختلف که در دبي دفتر دارند را هم مورد بررسي قرار دهد.

در اين چارچوب قرار است توافقاتي درباره توسعه فعاليت تجارت آزاد کشورهاي شوراي همکاري خليج فارس ، شرق آفريقا و جنوب آسيا از طريق مناطق منحصر به فرد تجاري که دولت امارات متحده عربي ايجاد کرده ،  انجام شود.

اين روزنامه به نقل از برآوردهاي موسسات تخصصي پيش بيني کرد حجم تجارت بين المللي که اسرائيل قادر خواهد بود از طريق امارات متحده عربي انجام دهد به چندين ميليارد دلار در سال خواهد رسيد.

در همين راستا اعلام شد  اولين محموله از ميوه و سبزيجات با برند اسرائيل در دبي فروخته شد اين محموله شامل گوجه فرنگي ، خرما ، انار و سيب زميني است که در بازار تره بار دبي در معرض فروش قرار گرفت .

قرار است در دفعات بعدي توت فرنگي ، توت به اين محموله افزوده شود.

در حال حاضر اين محموله هاي از طريق هوايي به دبي ارسال مي شوند اما قرار است به زودي خط دريايي بين دو طرف آغاز به کار کند.

لازم به ذکر است رژيم صهيونيستي در پي استفاده از دبي به عنوان هاپ اقتصادي خاورميانه براي صادرات کالاهاي خود به بقيه کشورهاي عربي و اسلامي است.‎

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar