فارس/ فرماندار ايالت يوتا بعد از خبرساز شدن شکسته شدن رکورد ابتلاي روزانه به ويروس کرونا در اين ايالت طي روز جمعه هفته گذشته، در يوتا وضعيت اضطراري اعلام کرد.

بنا بر گزارش خبرگزاري آناتولي، «گري هربرت» فرماندار ايالت يوتا اعلام کرد: «به دليل ميزان نگران کننده ابتلا به کوويد_19 در ايالتمان، من يک وضعيت اضطراري اعلام و طبق اين فرمان، تغييراتي جدي در زمينه پاسخ ما به (ويروس کرونا) ايجاد کردم».

طبق فرمان فرماندار يوتا، وضعيت اضطراري در اين ايالت آمريکا از روز دوشنبه (امروز) تا 23 نوامبر (سوم آذر) ادامه خواهد داشت.

الزامي شدن ماسک در اماکن عمومي کل ايالت يوتا، مراعات کردن فاصله اجتماعي، الزام شرکتها و فعالان اقتصادي به استفاده کارگران و کارمندانشان در محيط کاري از ماسک، از جمله مقررات وضعيت اضطراري است.

فرماندار يوتا در پيامي خطاب به مردم اين ايالت در توييتر نوشت: «من هم اکنون از شما التماس مي‌کنم هر کاري که مي توانيد براي متوقف کردن سرايت (ويروس کرونا) انجام دهيد. اکنون زمان آن رسيده که ساکنان يوتا در اين پاسخ با هم متحد شده و سلامتي را به ايالتمان برگردانند».

طبق آمار اعلام شده دانشگاه آمريکايي جانز هاپکينز، شمار ابتلاي روزانه به کرونا در يوتا در روز جمعه هفته گذشته رکورد تازه اي ثبت کرد و تنها در اين روز ۲۹۸۷ نفر به کرونا مبتلا شدند و تعداد کل متلايان يوتا به ۱۳۲۶۲۱ تن افزايش يافت.

طبق جديدترين آمار اين دانشگاه آمريکايي، جولان کرونا تنها در ايالت يوتا نيست و در ديگر مناطق اين کشور هم شمار موارد ابتلا و فوتي‌هاي اين ويروس رو به افزايش است.

بنا بر اعلام جانز هاپکينز، در ۲۴ ساعت گذشته با مرگ دست‌کم ۵۴۸ مورد جديد، شمار قربانيان ويروس کرونا در آمريکا به ۲۳۷ هزار و ۵۶۷ نفر افزايش يافت.

همچنين در ۲۴ ساعت گذشته با ابتلاي دست‌کم ۱۰۹ هزار و ۶۰۶ مورد جديد، مجموع مبتلايان به اين ويروس در آمريکا به نه ميليون و ۹۶۱ هزار و ۳۲۴ نفر رسيد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar