ايسنا/ خبرنگار روزنامه عبري‌زبان هاآرتص در سخناني اعلام کرد: بايدن اهميت باقي ماندن تشکيلات خودگردان براي امنيت اسرائيل را به خوبي مي‌داند و انتخاب او براي تشکيلات خودگردان بسيار مثبت خواهد بود اما براي ملت فلسطين ضروري نيست.

به نوشته روزنامه فرامنطقه‌اي القدس العربي، عميرا هيس، خبرنگار روزنامه عبري‌زبان هاآرتص در سخناني اعلام کرد: بايدن اهميت باقي ماندن تشکيلات خودگردان براي امنيت اسرائيل را به خوبي مي‌داند و انتخاب او براي تشکيلات خودگردان بسيار مثبت خواهد بود اما براي ملت فلسطين ضروري نيست.
هيس در ادامه افزود، فلسطينيان آرزو داشتند و منتظر بودند دونالد ترامپ سقوط کند و انتخاب جو بايدن براي تشکيلات خودگردان فلسطين خوب است.
وي گفت: بايدن هوادار قديمي اسرائيل است و از اهميت تشکيلات خودگردان فلسطين براي اسرائيل به منظور برداشتن بار مستقيم اداره اين مناطق براي اسرائيل به خوبي آگاه است. بنابراين او بايد تضمين کند تا تشکيلات خودگردان فلسطين از لحاظ اقتصادي دچار فروپاشي نشود و نياز سياسي به آن از بين نرود.
وي ادامه داد: روابط ديپلماتيک ميان آمريکا و تشکيلات خودگردان فلسطين از سرگرفته خواهد شد، نمايندگي فلسطين در واشنگتن بازگشايي مي‌شود و ديدارهاي ميان نمايندگان مدني و امنيتي آمريکا با کارکنان فلسطيني مجددا انجام خواهد شد. بايدن و تيم وي به دنبال راه‌هايي براي از سر گيري کمک‌هاي مالي به تشکيلات خودگردان هستند؛ هر چند اين مسأله به خاطر قانون تروريسم که کنگره آمريکا در سال ۲۰۱۸ ميلادي آن را تصويب کرد، سخت و مشکل مي‌باشد.
هيس تصريح کرد: مي‌توان اينطور فرض کرد که آمريکا براي حمايت از آژانس امدادرساني و کاريابي سازمان ملل براي آوارگان فلسطيني (آنروا) و حمايت از سازمان‌هاي بشردوستانه غيردولتي که در اراضي فلسطين اشغالي فعاليت دارند، بازگشته است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar